قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۵۰۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یک فعال سیاسی اصلاح طلب:

شعار اجرای عدالت بدون اجرای دقیق قانون، زمینه ساز فسادهای گسترده تر خواهد شد

یک فعال سیاسی گفت: بیشتر مفاسد از عدم شفافیت و نظارت ریشه می گیرد. وجود بسترهای فساد، باعث تولید فاسد می شود.

شعار اجرای عدالت بدون اجرای دقیق قانون، زمینه ساز فسادهای گسترده تر خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، محمد کیانوش راد ، در ارتباط با ضرورت مبارزه با بسترهای فسادزا موازی با برخورد با مفسدین اظهار کرد: وجود بسترهای فساد ، باعث تولید فاسد می شود؛ برای از بین بردن پشه ها، مرداب را باید خشکاند و نه تنها پشه ها را. تصویب و وجود قوانین درست ، تنها نیمی از کار و شرط لازم است؛ اما کافی نیست. شرط کافی وجود شفافیت در اطلاع رسانی ، نظارت دقیق  و وجود قوه قضاییه پاک ، مستقل و غیرسیاسی و همچنین وجود قضاتِ غیر فاسد است.

وی ادامه داد: فقدان هریک از موارد فوق ، راه فساد را بازتولید خواهد کرد و با بستن در ، مفسدان از پنجره باز می گردند. اصلاحات در دستگاه قضایی کشور ضروری  است. به قول معروف ، احترامِ امام زاده به متولی آن است .

این فعال سیاسی تصریح کرد: بیشتر مفاسد از عدم شفافیت و نظارت ریشه می گیرد . اگر همه مناقصات و مزایده ها دولتی ، در سطوح مختلف و وام های کلان ِ بانک ها ، بدون استثناء و بصورتی شفاف در سامانه های اطلاع رسانی عمومی قرار گیرد ، قابلیت نظارت و اظهار نظر برای مردم و ذی حقان و متخصصان فراهم و مانعی مهم بر سر تخلفات خواهد بود.

وی همچنین گفت: متاسفانه همیشه در کشور ، استثناءها از اصلِ قاعده ها پیشی می گیرد و عملا قانون ِ خوب هم بلاموضوع می گردد. سیستم سازی نظارتی و کنترلی تمام الکترونیکی ، منافذ فساد را سد می کند. انسان ِ خوب ، در سیستم بد ، بد می شود وانسان بد در سیستم خوب، اگر خوب هم نشود ، اما کنترل می شود.

کیانوش راد تاکید کرد: قوه قضاییه قانون مدار و مستقل، شرط اصلی اصلاح قوه قضاییه در برخورد با فساد و مفسد است .شعار اجرای عدالت یا مبارزه با فساد ، بدون اجرای دقیق قانون ، خود زمینه ساز  فسادهای گسترده تر خواهد شد .

وی در پایان گفت: اجرای مساوی و بدون کم وکاست قوانین و تداوم در اجرای آن  می تواند امید بخش باشد ، در غیر اینصورت جز بدبینی و ناامیدی بیشتر نتیجه ای نخواهد داشت.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha