قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۵۰۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

همدلی با سیل زدگان؛ درسی از دفاع مقدس/ کمک ها تقویت شود

یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و کارشناس ارشد مسائل سیاسی با بیان اینکه طرح «جهاد همبستگی ملی» از درس های دفاع مقدس است، گفت: ایثار ملت ایران در کمک به سیل زدگان باید همچنان ادامه داشته باشد و کمک ها تقویت شود.

همدلی با سیل زدگان؛ درسی از دفاع مقدس/ کمک ها تقویت شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اسحاق موحدیان استان سمنان درباره لزوم تسریع در کمک رسانی به سیل زدگان و اهمیت اجرای طرح «جهاد همبستگی ملی» اظهار کرد: در هر نعمت یا بلایی نباید از خداوند متعال غافل شویم و باید بدانیم همه امور آسمانیان و زمینیان در دستان مقتدر خداوند منان است.

وی ادامه داد: قدرتی که تدبیر امور می کند، خداوند متعال است و فرمانده کل، خداست و بقیه در سلسله مراتبش قرار می گیرند؛ اگر ما به خداوند توجه و توکل کنیم و از امدادهای الهی و غیبی و نزولات آسمانی اش غافل نشویم، می بینیم همه اتفاقاتی که برای ما می افتد، به نوعی نعمت است.

کارشناس ارشد مسائل سیاسی تأکید کرد: در پی بارش هایی که اوایل امسال در کشور رخ داد، بیش از ۱۱ سال خشک سالی را پشت سر گذاشتیم و این بارش ها به فضل الهی، برکات بسیاری داشت؛ ولی خساراتی را هم به واسطه عدم مدیریت درست و تدبیر امور و در برخی جاها کوتاهی هایی که طی این سال ها شده و به حریم رودخانه ها تجاوز شده بود، بر جای گذاشت.

موحدیان با بیان اینکه همبستگی ملت ایران در جریان کمک به مناطق سیل زده را امسال شاهد بودیم، تصریح کرد: همبستگی خوبی را در کمک به مناطق سیل زده مشاهده کردیم و تقریباً به صورت منطقه ای و در سطح کشورهای مختلف انجام شد و از کشورهای متعددی آمدند و مشغول کمک شدند.

وی با تأکید بر اینکه ملت ایران با روحیه دفاع مقدسی در کمک به سیل زدگان وارد میدان شدند، اضافه کرد: مردم با مقاومت خود بر سیل پیروز شدند و مدیریت بسیار موفقی در خوزستان، لرستان، مازندران، گلستان و ... رخ داد و کمترین تلفات را داشتیم.

کارشناس ارشد مسائل سیاسی گفت: خساراتی به مردم وارد شده است که با همت ملت ایران و نهادهای انقلابی همبستگی بزرگ ملی ایجاد شد و به زودی مشکلات آنها برطرف خواهد شد.

موحدیان با بیان اینکه امیدواریم ملت ما در تمام حوادثی که به وجود می آید، این همبستگی را بیش از گذشته حفظ کنند، اضافه کرد: مردم منسجم هستند و بهتر از این عمل خواهند کرد؛ اگر مدیریت خوبی وجود داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه طرح جهاد همبستگی ملی از درس های دفاع مقدس است، تصریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند یک اثر دوران دفاع مقدس را در خوزستان، لرستان، گلستان و مناطق سیل زده دیدید و تبلور پیدا کرد.

کارشناس ارشد مسائل سیاسی با اشاره به اینکه ملت ایران با همان شور و هیجان دوران دفاع مقدس به سمت هم وطنان سیل زده خود شتافتند، اظهار کرد: کمک های مردمی به سیل زدگان نهایت ایثارگری و مشابه رفتن روی میدان مین در دوران دفاع مقدس بود و امیدواریم این کمک ها همچنان ادامه داشته باشد و تقویت شود.

؛ طرح «جهاد همبستگی ملی» با هدف کمک به هم وطنان سیل زده آغاز شده و یک دعوت ملی از همه هم وطنان برای مشارکت و کمک در حل مشکلات مردم مناطق سیل زده است.

در این طرح، آحاد مردم با محوریت مساجد در تأمین یک «خانه»، هر بانک در ساخت و تعمیر و تجهیز یک «مدرسه» و هر کاسب هم در تأمین یک قلم کالای اساسی برای خانواده های سیل زده کمک خواهد کرد.

همه پایگاه های مقاومت بسیج در سراسر کشور در اجرای این طرح آمادگی و همکاری خواهند داشت.

انتهای پیام/75035/م/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha