قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۴۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شهر قزوین بدون طرح تفصیلی اداره می شود

عضو شورای اسلامی شهر قزوین گفت: قزوین از سال 82 بدون داشتن طرح تفصیلی اداره می شود و این بزرگترین نقطه ضعف مجموعه مدیریت شهری است.

شهر قزوین بدون طرح تفصیلی اداره می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از قزوین، امشب احد چگینی در جلسه شورای اسلامی شهر قزوین که در تالار اجتماعات این شورا برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اساسی ترین معضلات شهر قزوین نداشتن طرح تفصیلی است.

وی بیان کرد: هر طرح تفصیلی عمر 10 ساله دارد و قزوین از سال 82 بدون داشتن چنین طرحی اداره می شود و این بزرگترین نقطه ضعف مجموعه مدیریت شهری است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین ابراز کرد: از سال 85 اجرای طرح تفصیلی شهر قزوین آغاز شده و تاکنون به طول کشیده که این وضعیت خوبی نیست و باید شهر داری به هر نحوی شده این طرح را آماده کند.

چگینی با بیان اینکه در برخی مناطق مانند اسماعیل آباد و ناصرآباد مشکلاتی وجود دارد، گفت: در این مناطق طرح هادی وجود دارد که این طرح باید به تفصیلی ارتقا یابد تا مشکلات موجود برطرف شود.

 

اجرای پروژه ها باید براساس طرح تفصیلی باشد

وی اظهار کرد: در هر منطقه شهری پروژه ای که می خواهد اجرا شود باید براساس طرح تفصیلی باشد تا استانداردهای لازم در آن لحاظ شده باشد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین یادآور شد: طرح تفصیلی منطقه سه شهرداری که نهایی شده، اقدامات لازم برای اجرایی شدن آن صورت گیرد تا بتوان آبادانی شهر را براساس آن انجام داد.

این عضو شورا با بیان اینکه بد قانونی بهتر از بی قانونی است، خاطرنشان کرد: کار نکردن با اجرای مصوبه بهتر از اجرای کاری بدون مصوبه است به همین دلیل طرح تفصیلی شهر قزوین باید هر چه سریعتر نهایی شود.

چگینی به ملاصدرا اشاره کرد و گفت: در این ناحیه مصوبه تراکم 150 است ولی در زمین 30 متری مشاهده می شود 7 طبقه ساختمان ساخته شده است.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین ابراز کرد: وجود چنین مسایلی باید در شهرداری قزوین برطرف شود که اگر طرح تفصیلی آماده شود، این اتفاقات نخواهد افتاد.

 

آماده شدن طرح تفصیلی نجات دهنده مردم نواحی محروم است

وی با اشاره به مشکلات محله هادی آباد گفت: این ناحیه که جزو بافت فرسوده است در گذشته اقداماتی انجام شد ولی بلاتکلیف رها گردید و اکنون وضعیت نامطلوبی دارد.

چگینی با بیان اینکه فرونشست دباغان حادثه خیز است، اضافه کرد: در این محله هر خانه ای یک چاه جذبی وجود دارد که اگر توجه نشود ممکن است حادثه ای رخ دهد.

عضو شورای اسلامی شهر قزوین اظهار کرد: اگر طرح تفصیلی هر چه زودتر به سامان رسیده و ابلاغ شود مردم نواحی یاد شده از سردرگمی نجات پیدا خواهند کرد.

انتهای پیام/77009

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha