قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۴۷۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

با حضور سفیر کشورمان در قزاقستان انجام شد؛

افتتاح مرکز مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان به نام ابوریحان بیرونی

مرکز مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان (به نام ابوریحان بیرونی) با حضور آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، مجید صابر سفیر کشورمان در قزاقستان و همچنین روسای دانشگاه های علامه طباطبایی ایران و اوراسیای قزاقستان در دانشکده اقتصاد دانشگاه اوراسیا افتتاح شد.

افتتاح مرکز مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان به نام ابوریحان بیرونی

در این مراسم که با حضور اساتید و دانشجویان دانشگاه اوراسیا برگزار شد، وزیر ارتباطات، سفیر کشورمان و روسای هر دو دانشگاه در سخنانی بر اهمیت گسترش همکاری های علمی و دانشگاهی دو کشور تاکید کردند.

تاسیس این مرکز، در نوع خود ابتکار جدیدی است که در پی آن یک مرکز مطالعاتی با محوریت مطالعات اقتصادی گشایش یافته و صرفا به آموزش فرهنگ و زبان اختصاص ندارد.

دانشگاه های علامه طباطبایی و اوراسیا که پیش از این یادداشت تفاهم همکاری های دوجانبه را به امضا رسانده اند، تا کنون برنامه های متنوعی را در زمینه توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی به اجرا گذاشته اند که افتتاح اتاق متقابل  از نمونه های بارز  آن است.

 پیش از این، اتاق قزاقستان نیز در دانشگاه علامه طباطبایی گشایش یافته بود.

همچنین در نتیجه همکاری های میان دو دانشگاه، در حال حاضر یک استاد زبان فارسی ایرانی به صورت تمام وقت و به هزینه دانشگاه اوراسیا، در این دانشگاه به تدریس زبان فارسی مشغول است.

شایان ذکر است که در دانشگاه اوراسیا، علاوه بر مرکز مطالعات اقتصادی تازه افتتاح شده، یک اتاق دیگر نیز تحت عنوان اتاق ایران در حال فعالیت است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha