پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۴۷۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سرنوشت صاحب این عکس مشهور چه شد؟

مونالیزای قرن می خندد؛ اما این بار دیگر خبری از ترس، غم و وحشت نیست که با لبخندش بیامیزد و قلب میلیون ها آدم را به درد بیاورد. مونالیزای قرن حالا امن، رها و آزاد است.

سرنوشت صاحب این عکس مشهور چه شد؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

دو سال پیش، انتشار تصویر یک دختربچه که توانسته بود از چنگ داعش فرار کند و خود را نجات دهد، دست به دست منتشر شد و یادداشت های زیادی درباره میزان تاثیرگذاری این عکس در سراسر جهان نوشته شد.

رسانه های غربی وقتی تصویر این دختربچه را روی خروجی قرار می دادند، برایش از عنوان «مونالیزای موصل» یا «مونالیزای قرن» استفاده می کردند. دلیلش این بود که صورت این دختربچه، ترس، اندوه، وحشت و یک لبخند تلخ را همزمان در برگرفته بود و درست مثل تابلوی «مونالیزا» اثر مشهور داوینچی، رازآلود بود.

اما حالا موصل آزاد است و دیگر خبری از سیطره شوم داعش بر شهر نیست. موصل پاکسازی شده و شهر از نیرو های داعش خالی شده است.

«علی الفهداوی» که نزدیک به سه سال قبل از موصل عکاسی کرده و تصاویر ماندگاری خلق کرده بود، چندی پیش دوباره به همان محل قبلی رفت تا از شرایط جدید شهر عکاسی کند. الفهداوی توانست بار دیگر دختری که نام اصلی اش «سباء» است را پیدا و از او عکاسی کند.

سرنوشت صاحب این عکس مشهور چه شد؟

«سباء» این بار در تصاویرش می خندد و دیگر خبری از آن دختر کوچک نیست که با لبخندی تلخ به لنز دوربین خیره شده بود و تلاش می کرد وحشت اندوهناک خود را پنهان کند.

«مونالیزای قرن» حالا قد کشیده، آزاد و رها زندگی می کند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha