قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۴۷۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

حفظ مزیت های رقابتی مستلزم پیشرفت تکنولوژی است

استان ها اصفهاناصفهان معاون صندوق حمایت از تحقیقات، نوآوری و توسعه فناوری های دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: کشور ما چاره ای جز پیشرفت در حوزه تکنولوژی و دستیابی به…

حفظ مزیت های رقابتی مستلزم پیشرفت تکنولوژی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پاشاخانی سه شنبه شب در نشست خبری افتتاح نخستین نمایشگاه رونق تولید ملی در سالن همایش های نمایشگاه اصفهان افزود: مجموعه دفاعی  با بهره گیری از نظام اکوسیستم نوآوری کشور به صورت اکوسیستم بومی نوآوری خود اقدام کرده است و صندوق حمایت به عنوان یکی از زیرمجموعه های نظام نوآوری و شتاب دهنده در حال فعالیت است.

وی ادامه داد: ما باید در مجموعه های صنعتی و حکومتی نسبت به ایجاد هسته های دانا اقدام و از طریق این هسته شبکه های توانمند خصوصی را مدیریت کنیم.

معاون صندوق حمایت از تحقیقات، نوآوری و توسعه فناوری های دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تصریح کرد: شبکه های توانمند خصوصی متشکل از اساتید، نوآوران، دانشگاهیان، نخبگان و شرکت های خصوصی بوده که امروز بر مبنای توسعه دانش در حال فعالیت هستند.

وی اضافه کرد: صندوق به عنوان مامور مدیریت چرخه فعالیت نوآوران تاکنون حدود ۲۰۰ شرکت را تحت پوشش خود قرار داده است و از طریق همکاری با شرکت ها توانسته گلوگاه هایی را برعهده صنعت ملی و صنعت دفاعی مرتفع کند.

پاشاخانی بیان کرد: باتوجه به فعالیت صندوق در حوزه اکوسیستم نوآوری کشور به طور تقریبی با تمامی عناصر این اکوسیستم در حوزه ملی صندوق حمایت از تحقیقت و نوآوری در حال انجام فعالیت های مشترک است.

وی با بیان اینکه منابع ملی نیز برای توسعه فناوری در حوزه دفاعی، ملی و جذب مالی شرکت ها را تقویت می کند، اضافه کرد: حوزه فناوری شرکت ها به لحاظ گسترده در کشور محدودیتی ندارد و در تمامی زمینه ها ذیل منابع صندوق فعال هستند و پروژه ها را راهوری می کنند.

معاون صندوق حمایت از تحقیقات، نوآوری و توسعه فناوری های دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: نکته قابل تامل این است که صندوق توانسته به عنوان قدیمی ترین صندوق در حوزه سرمایه گذاری مدل بومی سرمایه گذاری در حوزه فناوری را اجرا کند و بیش از نیمی از منابع صندوق صرف این حوزه شود.

وی گفت: تقریبا در تمامی استان های کشور از جمله استان اصفهان که پتانسیل بی نظیری در حوزه دانش و فناوری دارد نمایندگی داریم.

  نخستین نمایشگاه رونق تولید ملی از ۲۶ لغایت ۲۹ شهریور در محل برپایی نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان دایر است.

۹۹۱۳/۶۰۲۶/

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha