قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۴۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر انرژی روسیه: افزایش قیمت نفت پس از حملات به عربستان قابل انتظار بود

وزیر انرژی روسیه گفت: افزایش قیمت نفت در روز دوشنبه قابل انتظار بود، زیرا قیمت ها باید به ریسک های پس از حملات به زیرساخت های نفتی عربستان واکنش نشان می دادند.

وزیر انرژی روسیه: افزایش قیمت نفت پس از حملات به عربستان قابل انتظار بود

به نقل از رویترز، الکساندر نوآک، وزیر انرژی روسیه گفت: افزایش قیمت نفت در روز دوشنبه قابل انتظار بود، زیرا قیمت ها باید به ریسک های پس از حملات به زیرساخت های نفتی عربستان واکنش نشان می دادند.

حمله به تاسیسات نفتی عربستان، بیشترین افزایش یک روزه قیمت نفت در تقریبا 30 سال گذشته را رقم زد.

نوآک گفت: «همه انتظار داشتند تا قیمت ها تاحدی در روز دوشنبه افزایش یابد، زیرا بلاتکلیفی و ریسک بر قیمت ها تاثیر می گذارد. من فکر می کنم بازار دارد به وضعیتی بر اساس اطلاعاتی که از عربستان می آید، واکنش نشان می دهد.»

وی افزود گفت: به علت مذاکرات در ترکیه هنوز نتوانسته با وزیر انرژی عربستان صحبت کند، اما کارشناسان شان در تماس هستند.

زمانی که از وی سوال شد که آیا نیاز است تا نشستی میان تولیدکنندگان نفت و وزارت انرژی روسیه برای بروزرسانی شیوه برخورد، پس از حملات عربستان، صورت گیرد، وی گفت: «درصورتی که ما هیچ اطلاعاتی نداریم، چه دستاوردی خواهد داشت؟»

اوایل روز گذشته نوآک گفته بود، نفت کافی در ذخایر جهانی نفت وجود دارد تا جایگزین بشکه های نفت از دست رفته عربستان شود.

بزرگترین پالایشگاه و تأسیسات فرآوری نفت جهان در مناطق «البقیق» و «الخریص» روز شنبه به وسیله ۱۰ فروند پهپاد تهاجمی ارتش و گروه های مردمی یمن به آتش کشیده شد.

بلومبرگ در این رابطه نوشت، این اتفاق بدترین شوک برای بازارهای نفتی از زمان حمله صدام، دیکتاتور معدوم عراق، به کویت در سال ۱۹۹۰ است. این میزان نفت از دست رفته، حتی از کسری عرضه نفت ایران، ناشی از انقلاب اسلامی در سال ۱۹۷۹ نیز بیشتر است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha