قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۴۴۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرماندار فیروزکوه:

حل مشکل مدارس نیازمند نسخه های محلی است

فیروزکوه- فرماندار فیروزکوه گفت: هر مدرسه ای نسخه محلی و قابل استفاده خود را می خواهد چرا که تنها مدیران مدارس مسائل و مشکلات را از نزدیک درک می کنند.

حل مشکل مدارس نیازمند نسخه های محلی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، مهدی یوسفی جمارانی بعد از ظهر سه شنبه در پنجمین جلسه شورای آموزش و پرورش با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید با اشاره به اینکه  در همه جوامع مدرسه نقطه اتصالی بین خانواده و جامعه  است گفت:  در هرجامعه ای دو نهاد تربیتی  وجود دارد که اولین نهاد خانه و خانواده است و افراد برای نقش آفرینی در جامعه نیازمند ورود به نهاد تربیتی دیگر یعنی مدرسه هستند.

فرماندار فیروزکوه گفت: اعتقاد، ایمان، راه و سبک زندگی، نحوه معاشرت و ارتباط گیری، اخلاق و رفتار و توانمندی های علمی ما همه از خانه و مدرسه آغاز می شود.

وی افزود: مدرسه محل اتصال جامعه با خانه و محلی برای اتصال دیروز، امروز و فردای ماست؛ مدرسه باید بتواند ما را با قرن های گذشته آشنا و به تاریخ کشور و همچنین به دنیای امروز متصل و ارتباط ما را با فردا برقرار کند.

رییس شورای آموزش و پرورش فیروزکوه اضافه کرد: اولین روز مدرسه برای همه یک روز به یاد ماندنی است و  در محیطی خارج از خانه در جامعه محدود تری با  افراد دیگر و همچنین یک شخصیت تاثیر گذاری به نام معلم متفاوت از شخصیت  پدر و مادر ارتباط برقرار می کنند.

 یوسفی جمارانی ادامه داد: همان اندازه که حقظ حرمت پدر و مادر در آموزه های دینی ما تاکید شده ،حرمت معلم هم مورد توجه قرار گرفته است چرا که این  معلم است که میخواهد ارزش ها و هنجارها و باور ها ، سبک زندگی و نحوه معاشرت را به دانش آموز منتقل کند.

وی اظهار داشت: آموزش و پرورش بار سنگینی بر دوش دارد و معلمان کار بزرگی تا به امروز انجام دادند و همه پیروزی، مقاومت و ایستادگی ما در سایه مدرسه و مربوط به کلاس درس است.

رئیس شورای آموزش و پرورش فیروزکوه با بیان اینکه معلمان نباید دغدغه مطالبات خود را داشته باشند گفت:معلمان فیروزکوه همواره با جانفشانی و گذشت از منافع شخصی خود  به مجموعه آموزشی شهرستان  کمک کردند و این وظیفه ما  و ستاد پشتیبانی  است که از این قشر فرهنگی تقدیر و حمایت کنیم.

نماینده عالی دولت در فیروزکوه با بیان اینکه سیاست گذاری ها باید بر مبنای مدرسه محوری باشد  اظهار داشت:  مسائل مدارس روستایی با شهری و شهرستانی با استانی و حتی منطقه ای و محله ای متفاوت است و هر مدرسه ای نسخه محلی و قابل استفاده خود را می خواهد چراکه تنها  مدیران مدارس مسائل و مشکلات را از نزدیک درک می کنند.

وی گفت:در بسیاری از جوامع در مدارس ابتدایی کاملا سبک زندگی را فرا می گیرند یعنی نهاد ها در حوزه های مختلف نظم، امنیت، بهداشت و  مدیریت شهری در بین دانش آموزان حضور پیدا می کنند و بخش هایی از وقت مدرسه را به آنها اختصاص میدهند که می طلبد مدارس ما هم  در کنار متون درسی و علمی از این ظرفیت ها نیز استفاده کنند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha