قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۴۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرماندار گمیشان:

مدارس گمیشان مشکلی برای بازگشایی ندارند

گمیشان- فرماندار گمیشان گفت: مدارس آسیب دیده در سیل تعمیر شده بودند و هیچ مشکلی برای بازگشایی ندارند.

مدارس گمیشان مشکلی برای بازگشایی ندارند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، احمد دستمرد ، درباره آخرین وضعیت مدارس گمیشان بعد از سیل اظهار کرد: ۱۵ مدرسه در معرض سیل بود که از این میان دو مدرسه در گمیشان و یک مدرسه در سیمین شهر تخریب شده و به مدد خیرین در نوبت ساخت هستند.

فرماندار گمیشان گفت: دانش آموزان مدارس تخریب شده به دیگر مدارس هدایت شدند و به همین دلیل یک مدرسه دو شیفته شده است.

وی با بیان اینکه مدارس گمیشان هیچ مشکلی برای بازگشایی ندارند افزود: مدارس آسیب دید در سیل و مدارسی که دیوار آن ها تخریب شده بودند تعمیر شدند.

دستمرد با بیان این که در سال جدید هزار و ۴۵۰ دانش آموز در گمیشان مشغول به تحصیل خواهند شد، ادامه داد: کانون تربیتی برای بازسازی سقف مدارس کمک کرده است و برگه A4 های مورد نیاز دانش آموزان تهیه شده است، لوازم التحریر نیز توسط کمیته امداد امام خمینی و خیرین آماده شده که سازماندهی کردیم تا اول مهر ماه بین دانش آموزان این منطقه توزیع شود.

دستمرد در پاسخ به سوال در مورد روند مرمت و بازسازی منازل سیل زده پاسخ داد: در مرحله اول هزار و ۹۴۰ مورد منازل تعمیری داشتیم که تمام این منازل تعمیر و به مالکان تحویل داده شده، ۷۰۰ مورد دیگر تعمیراتی در روستاها و سیمین شهر وجود دارد که بازدید این موارد هم به اتمام رسیده است.

وی افزود: ۷۲۵ مورد احداثی داشتیم که از این تعداد ۶۲۵ مورد معرفی به بانک شدند، ۶۹ مورد مربوط به اداره میراث فرهنگی هستند و زمین هایی هستند که در حریم میراث فرهنگی قرار داشتند در سیل تخریب شدند که از این تعداد ۴۲ مورد مشکلی برای صدور پروانه ندارند و دستور صدور پروانه داده شده است.

فرماندار گمیشان گفت: بقیه موارد مشکلاتی از قبیل نداشتن زمین و یا ورثه دارند که تا قبل از مهر ماه پیگیری ها انجام می شود.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha