قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۴۴۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

مکمل های ورزشی خط قرمز ماست/ خراسان رضوی از استان های قهرمان پرور کشور است

دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با بیان اینکه مکمل های غیرمجاز خط قرمز ماست، گفت: با همکاری ادارات کل، تعدادی از باشگاه های متخلف را پلمب کردیم و به طور جدی پیگیر این موضوع هستیم.

مکمل های ورزشی خط قرمز ماست/ خراسان رضوی از استان های قهرمان پرور کشور است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد، مجمع عمومی سالیانه هیأت بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی ظهر امروز در سالن اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان  برگزار شد.

تحولات در هیأت خراسان رضوی کارساز بود

دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در مجمع عمومی سالیانه هیأت بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی گفت: خراسان رضوی در رشته بدنسازی و پرورش اندام، استانی قهرمان پرور است و قهرمانان این استان در مسابقات کشوری بر روی سکوها می درخشند.

مهدی نصیبی ضمن تشکر از زحمات بکاییان، رئیس سابق این هیأت افزود: سروش پورآزاد نیز در زمان سرپرستی خود در این هیأت، خالصانه کار کرد و همین طور از زمان ریاست او، روز به روز شاهد رشد این رشته در استان هستیم.

وی تصریح کرد: تغییرات مثبتی در هیأت خراسان رضوی اتفاق افتاده و هیأت استان بسیار فعال است، همچنین امیدوارم به زودی استان در قهرمان پروری نیز حرفی برای گفتن داشته باشد.

دبیر فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در خصوص فعالیت شهرستان ها بیان کرد: از شهرستان ها می خواهیم که دقت بیشتر بر روی باشگاه های خصوصی داشته باشند، چرا که این موضوع می تواند نقش مؤثری در استان داشته باشد و تنها به درآمدزایی فکر نکنند.

نصیبی با بیان اینکه مکمل های غیرمجاز خط قرمز ماست، تصریح کرد: متأسفانه مکمل های تقلبی زیادی در بازار موجود شده و افراد سودجو نیز از این فرصت استفاده می کنند و مشکلات زیادی گریبان جوانان جامعه را می گیرد، با همکاری ادارات کل، تعدادی از باشگاه های متخلف را پلمب کردیم و به طور جدی پیگیر این موضوع هستیم.

وی در خصوص بیمه تکمیلی عنوان کرد: در بحث بیمه تکمیلی نیز صندوق حمایت از قهرمانان تشکیل شده که ورزشکاران با حکم قهرمانی می توانند از مزایای این صندوق بهره ببرند.

خراسان رضوی پتانسیل برگزاری مسابقات بین المللی را دارد

معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی نیز در ادامه این جلسه گفت: راه اندازی هیأت های شهرستان ها، قطعا سبب رشد این رشته در استان می شود.

امیر زارعی ادامه داد: با فعال شدن همه شهرستان ها شاهد کشف قهرمانان بیشتری در استان هستیم که می توانند در عرصه های کشوری و بین المللی بدرخشند.

وی در خصوص بیمه ورزشی بیان کرد: با توجه به ظرفیت رشته بدنسازی و پرورش اندام و حضور ورزشکاران بسیاری در این رشته، باید بحث بیمه ورزشی به صورت جدی تری پیگیری شود.

معاون امور ورزشی اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در خصوص برگزاری مسابقات بدنسازی تصریح کرد: با بررسی هایی که داشتیم، خراسان رضوی می تواند در 15 رشته میزبان مسابقات بین المللی باشد، که یکی از این رشته ها، بدنسازی و پرورش اندام است.

زارعی اضافه کرد: باید با برنامه ریزی و هماهنگی، پیش بینی مسابقات بین المللی بدنسازی و پرورش اندام را برای سال 98 و 99 در استان داشته باشیم.

وی عنوان کرد: با هماهنگی های انجام شده، قرار بر این است که اتحادیه باشگاه های خصوصی راه اندازی شود که در این صورت از مشکلات این باشگاه ها کاسته می شود.

رشد چشمگیر حضور بانوان در بدنسازی و پرورش اندام

رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی نیز در ادامه گفت: در سال 96 تعداد ورزشکاران سازمان یافته در استان حدود سه هزار نفر بود که این تعداد در سال 97 به 12 هزار نفر افزایش پیدا کرد.

سروش پورآزاد ادامه داد: نکته قابل توجه در این آمار افزایش حضور بانوان در رشته بدنسازی و پرورش اندام است که بر این اساس در سال 96 حدود 30 درصد از ورزشکاران سازمان یافته را بانوان تشکیل می دادند و در سال 97 این آمار حضور بیش از 50 درصدی بانوان را نشان می دهد.

وی اضافه کرد: در شش ماهه ابتدای سال جاری نیز تعداد ورزشکاران سازمان یافته، 10 هزار نفر بوده که 70 درصد از این تعداد را بانوان تشکیل می دهند، در این رابطه افزایش حضور بانوان نیازمند یک برنامه ریزی ویژه برای این قشر است.

رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی در خصوص هیأت های شهرستان عنوان کرد: 27 شهرستان ما فعال هستند که در این میان 16 شهرستان، حکم ریاست هیأت دارند و در مابقی شهرستان ها نیز پیگیر اخذ حکم ریاست هیأت هستیم.

پورآزاد ادامه داد: برنامه ریزی شده در 6 ماهه دوم سال جاری، میزبانی مسابقات استانی را در شهرستان ها داشته باشیم و این مسابقات را ابتدا در شهرستان های نیشابور، سبزوار و تربت حیدریه برگزار می کنیم.

وی افزود: برگزاری مسابقات استانی در شهرستان ها، منبع مالی خوبی برای آن ها است و باعث می شود تمرکز مسابقات در مشهد بر روی رقابت های کشوری باشد.

رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی عنوان کرد: 10 دوره مسابقات قهرمانی استان را برگزار کردیم که نتیجه آن اعزام 6 تیم به مسابقات قهرمانی کشور بود، در این راستا 2 مقام تیمی پاور لیفتینگ و 2 رتبه تیمی مچ اندازی برای استان به ارمغان آمد.

پورآزاد ادامه داد: با ظرفیت مناسبی که در بدنسازی و پرورش اندام خراسان رضوی وجود دارد، امیدواریم این میزبانی های کشوری ادامه پیدا کند.

انتهای پیام/ 70051

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha