قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۴۱۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

توقیف محموله 20 میلیارد ریالی پارچه های خارجی قاچاق در استان مرکزی

فرمانده انتظامی استان مرکزی از توقیف یک دستگاه کامیون حامل 11 تن و 377 کیلو گرم پارچه خارجی قاچاق به ارزش 20 میلیارد ریال در عملیات پلیس این استان در اراک خبر داد.

توقیف محموله 20 میلیارد ریالی پارچه های خارجی قاچاق در استان مرکزی

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حسن مفخمی شهرستانی در اراک اظهار کرد: در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در نام گذاری امسال به نام  رونق تولید، باز تعریف طرح های عملیاتی مرتبط با رهنمودهای ایشان، امری ضروری و بدیهی بود که پلیس استان از مدت ها قبل با این محوریت برنامه ریزی های خود را آغاز کرد.

وی تشدید طرح های عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا را یکی از شاخصه های اقدامات پلیس در سال جاری عنوان کرد و با اشاره به عملیات اخیر پلیس استان در توقیف یک محموله میلیاردی کالای قاچاق اظهار داشت: در چند روز قبل مأموران پلیس آگاهی استان از تردد یک دستگاه کامیون حامل کالای قاچاق از محورهای مواصلاتی استان با خبر شدند و رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مرکزی اظهار داشت: در تمهیدات اجرایی پلیس و با مراقبت های نامحسوس انجام شده، خودروی مورد نظر در یکی از محورهای مواصلاتی شهر اراک، شناسایی و در عملیاتی متوقف شد.

مفخمی شهرستانی خاطرنشان کرد: در بازجویی های اولیه راننده خودرو مدعی بود که بار خودرو پودر سنگ است و به منظور اثبات گفته هایش، مدارکی را نیز به ماموران انتظامی ارائه داد که در بررسی دقیق کارشناسی انجام شده مشخص شد که این مدارک فاقد وجاهت قانونی است.

وی ادامه داد: در بازرسی از این خودرو، مقدار 11 تن و 377 کیلوگرم پارچه خارجی قاچاق، فاقد مدارک معتبر گمرکی، که بنا بر اعلام کارشناسان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز در حدود 20 میلیارد ریال تعیین شده است، کشف شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به حمل محموله قاچاق توقیفی از یکی از استان های جنوبی به مقصد تهران، بیان کرد: در این عملیات 3 نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی شدند.

مفخمی شهرستانی خاطر نشان کرد: به منظور حمایت از تولیدات داخلی و مبارزه با عرضه کالای قاچاق، سامانه تلفنی 110 در کلیه ساعات شبانه روز آماده دریافت هرگونه گزارش در خصوص فعالیت های اقتصادی غیرمجاز است.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha