قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۳۴۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صوفی: اگر دستگاه دیپلماسی عاقلانه رفتار نمی کرد کشور به بحران کشیده می شد

یک فعال سیاسی گفت: مهم ترین نکته در عرصه سیاست خارجی برای کشور ما این است که هر موضعی در جای خودش گرفته می شود، اگر دستگاه دیپلماسی عاقلانه رفتار نمی کرد کشور به بحران کشیده می شد.

صوفی: اگر دستگاه دیپلماسی عاقلانه رفتار نمی کرد کشور به بحران کشیده می شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی صوفی ، در ارتباط با فعالیت های دستگاه دیپلماسی ایران ، با اشاره به سفرهای خارجی  پیش روی رئیس جمهور کشورمان اظهار کرد: یک وجهه مثبت دولت و در کل حاکمیت، دستگاه دیپلماسی ما است. انصافا دستگاه دیپلماسی ما خیلی قوی و دقیق عمل می کند.

وی ادامه داد: از وقتی دستگاه دیپلماسی وارد مذاکرات هسته ای شد بخصوص بعد از خروج آمریکا از برجام آنچه که از دستگاه دیپلماسی خودمان دیدم عقلانیت و فعالیت قابل قبول در سطح بین الملل بوده است. جایی ندیدیم که این دستگاه به دنبال تنش زایی در عرصه جهانی باشد، بلکه هموراه با عقلانیت تنش هایی که از سوی برخی کشورها از جمله آمریکا علیه ما ایجاد شده را برطرف کرد.

این فعال سیاسی تصریح کرد: مواضع دیپلمات های ما همواره کاملا حساب شده بوده است. کلماتی که آقای روحانی استفاده می کند و نوع ارتباطاتی که بر قرار می کند به جا و به موقع بوده و همواره برای کشورمان سازنده است.

وی افزود: چون سیاست خارجی توسط دولت تعیین نمی شود و راهبردهای این دستگاه توسط شخص مقام معظم رهبری تبیین و هدایت می شود، همواره صدای واحدی از این دستگاه شنیده ایم. همیشه دیده ایم کاملا تمام لحظه ها را برای خروج از بحران هایی که برایمان پیش آمده غنیمت شمرده، از آن استفاده کرده و کاملا هماهنگ عمل می کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب یادآور شد: مهم ترین نکته در عرصه سیاست خارجی برای کشور ما این است که هر موضعی در جای خودش گرفته می شود. موضوعاتی همچون جنگ، آمریکا، مذاکره، روش برخورد با کشورهای باقی مانده در برجام و اقداماتی که گام به گام برای برجام پیش گرفتند، تعامل با سازمان ملل، اقدام به موقع در زدن پهباد، بحث کشتی که در جبرالطارق گرفته شد از جمله موضوعاتی است که می بینیم اگر دستگاه دیپلماسی عاقلانه رفتار نمی کرد کشور به بحران کشیده می شد.

وی در پایان گفت که دستگاه دیپلماسی ما بسیار قوی و قابل اعتماد است.

انتهای پیام  

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha