قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۳۴۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من| بازاریابی تلفنی، شگرد جدید دلالان رجیستری

موضوع سوء استفاده از اطلاعات مسافران برای رجیستر تلفن همراه، موضوع تازه ای نیست و با وجود پیگیری های انجام شده، دلالی از بازاریابی شبکه های اجتماعی به بازاریابی تلفنی رسیده است.

فارس من| بازاریابی تلفنی، شگرد جدید دلالان رجیستری

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، حدود ۲ سال از اجرای طرح رجیستری تلفن همراه می گذرد و تاکنون، مشکلات آن در ابعاد مختلف خودشان را نمایش دادند. تعدادی از مخاطبان نیز در سامانه «فارس من» شکایتی از این طرح را مطرح کردند.

مخاطبان اعلام کردند:«ما مرداد ماه از طریق عتبات دانشگاهیان خراسان رضوی عازم کربلا شدیم و دو روز بعد از برگشت،  پیامکی برای من و همسرم و اکثر افراد کاروان مبنی بر ثبت یک شماره همراه آمد. پس از پیگیری، متوجه شدیم فرد یا افرادی بدون اطلاع ، سیم کارتی را به صورت غیرقانونی ثبت کردند و به همین وسیله گوشی تلفن  همراه رجیستر کردند.»

موضوع سوء استفاده از اطلاعات مسافران برای رجیستر تلفن همراه، موضوع تازه ای نیست ولی نکته جالب اینجاست که با وجود رسانه ای شدن این موضوع و پیگیری آن از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دلال‏های رجیستری نه تنها منزوی نشدند بلکه با قدرت بیشتری به کار خود ادامه دادند تا جایی که بازاریابی این دلالان از شبکه های اجتماعی به بازاریابی تلفنی رسیده است.

بازاریابی تلفنی دلالان رجیستری

 حسنی باقری یکی از مخاطبان در تماس با ، اظهار کرد: چند روز پیش، فردی در تماس تلفنی با منزلم، از من پرسید که آیا طی این دو ماه محرم و صفر قصد مسافرت به عتبات و عالیات را دارم.همچنین از من پرسید که امسال به مسافرت خارجی رفته ام یا نه!

وی ادامه داد: به دلیل آنکه در ابتدای محرم، به این سفر زیارتی رفته بودم، به این سوال پاسخ مثبت دادم و پس از آن، به من پیشنهاد شد که می توانم، مقداری از هزینه سفرم را از این شرکت دریافت کنم.

باقری تأکید کرد: خانمی که با من تلفنی صحبت می کرد به من گفت که این یک پیشنهاد ویژه است و فقط تعداد محدودی از افراد می توانند از تسهیلات این شرکت استفاده کنند.

وی اضافه کرد: همچنین این فرد تأکید کرد که برای راستی آزمایی باید کپی مدارک سفرم را برایشان ارسال کنم تا بتوانند فرآیند دریافت جایزه را سریعتر انجام دهند. من در ابتدا از این موضوع ذوق زده شدم ولی پیش از ارسال مدارک با همسرم، مشورت کردم و او این کار را راهی برای کلاهبرداری دانست.

باقری گفت: به همین خاطر هم از این موضوع منصرف شدم و شماره را سریعا به پلیس اطلاع دادم.

هوشیاری این شهروند موجب شد تا کلاه گشاد دلالان بر سرش قرار نگیرد و پس از چند روز متوجه نشود که یک گوشی تلفن همراه با کد ملی اش به ثبت کرده است؛ اما افرادی هستند که به بهانه چند هزار تومان، مدارک خود را به راحتی در اختیار سودجویان قرار می دهند.

واکنش وزیر ارتباطات به کلاهبرداری از زائران

پیش از این، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره سوء استفاده از زائران بیت الله الحرام در ماه ذی الحجه نیز با توئیتی اعلام کرد که این موضوع سریعتر پیگیری می شود.

وی در این توئیتی نوشت:

برای تحقق این وعده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مأموریت پیگیری و شناسایی دفاتر پیشخوان را برعهده گرفت.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به طور قطع  از اپراتورها و ارائه دهندگان خدمات  ارتباطی حمایت می کند اما در کنار این موضوع، حمایت از حقوق مردم و حفظ و پیگیری حق الناس هم برای این وزارتخانه اهمیت دارد.به همین دلیل از مردم می خواهم برای جلوگیری از سوءاستفاده، مدارک شناسایی خود مانند پاسپورت را به افراد و دفاتر مسافرتی ندهند.

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha