قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۳۴۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

دانشگاه های تخصصیِ هدفمند تقویت می شوند

وزیر علوم و تحقیقات با اشاره به لزوم توجه به طرح کیفی سازی آموزش عالی در سطح کشور، گفت: دانشگاه های تخصصیِ با برنامه و هدفمند، تقویت می شوند.

دانشگاه های تخصصیِ هدفمند تقویت می شوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرستان آمل، منصور غلامی امشب در آئین بازدید از احداث پروژه ساختمان دانشکده دامپزشکی وابسته دانشگاه فناوری های نوین این شهرستان در منطقه کلاصفا، اظهار کرد: مراکز آموزش عالی فراوانی در کشور مشغول فعالیت هستند و توزیع آنها در استان ها و شهرستان های مختلف متفاوت است.

وی با بیان اینکه در بیشتر شهرهای مازندران مراکز علمی و دانشگاه های دولتی فعالیت دارند، افزود: در شهرستان آمل نیز مرکز دولتی و غیردولتی مناسب داریم هرچند در طرح ساماندهی آموزش عالی بر روزی کیفی سازی تلاش داریم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه در آمل و دیگر شهرها شایسته است تا مراکز علمی مناسب مردم و جوانان با امکانات کافی و کامل ارائه شود، تصریح کرد: از ویژگی های بارز دانشگاه فناوری های نوین در آمل تخصصی بودن آن است البته نباید به سمت تکثیر دانشگاه های جامع برویم.

این مسؤول با اشاره به تقویت دانشگاه های تخصصی با اساتید خوب، نخبه و علمی، بیان کرد: باید این دانشگاه ها در ارائه خدمات علمی و پژوهشی با بکارگیری نیروهای توانمند، نام آور و تأثیرگذار باشند.

غلامی با اعلام اینکه باید به دانشگاه های توانمند در حوزه تخصصی کمک کنیم، یادآور شد: مجموعه دانشگاه مازندران قدمت، سابقه علمی و توانمندی بسیار خوبی دارد و باید در راستای کیفی سازی گام های بیشتری برداشت.

وی تصریح کرد: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور برای کیفی سازی در 10 منطقه تقسیم شده است ولی فعلا براساس سامانه استانی پیش می رویم و در چارچوب مجموعه آموزش عالی خود اقداماتی را تسریع می بخشیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: باید در راستای اجرای برنامه های منسجم دست یکدیگر را بگیریم و با هدف و نیت ارتقای جایگاه علمی با هیأت علمی خوب و سوابق کاری والا به دستاوردهای بزرگ برسیم.

این مسؤول با تأکید بر اینکه دانشگاه های پیام نور، جامع علمی و کاربردی و فنی و حرفه ای هم باید با برنامه های مدون برای رسیدن به اهداف تقویت و توسعه یابند، ادامه داد: دانشگاه های غیردولتی نیز نیاز است حتما ساماندهی یابند و حداقل شاخصه ها را فراهم کنند.

غلامی با بیان اینکه طرح اصلی در دانشگاه های دولتی به صورت شبکه ای است تا از اقدامات انفرادی و جداگانه کار کردن خودداری شود، گفت: لازم است تا با یک شبکه برنامه ریزی شده و مدیریت منسجم کار را به سوی رسیدن به اهداف عالی پیش ببریم.

انتهای پیام/86012/ع

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha