قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۲۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خواستار شد:

تدوین پیمان نامه در مسیر مدیریت سبز استان یزد

یزد- معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد بر ضرورت تدوین پیمان نامه ای در مسیر مصرف صحیح انرژی و مدیریت سبز استان تاکید کرد.

تدوین پیمان نامه در مسیر مدیریت سبز استان یزد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اکرم فداکار، ظهر دوشنبه در نشست اجرای نظام مدیریت سبز که در دفتر معاونت توسعه مدیریت و منایع استانداری برگزار شد، ضمن تشریح جامع از آئین نامه اجرایی بند «ز» ماده ٢٨ قانون برنامه ششم توسعه مصوبه هیئت دولت در راستای اجرای مدیریت سبز در دستگاه های اجرایی اظهار داشت: اگرچه راهکارهایی برای کاهش مصرف در چهارچوب آیین نامه مدیریت سبز موجود نیست اما با تغییر نگرش می توان اقدامات موثری در حوزه مدیریت منابع انرژی انجام داد.

فداکار با مهم خواندن مسئله مدیریت پسماند و جدی گرفتن آن در دستگاه های اجرایی عنوان کرد: تفکیک پسماند با سازوکار شخصی صورت می گیرد و باید با استفاده از تجربیات شهرداری به عنوان دستگاه مجری و دیگر دستگاه های موفق در این حوزه اقدامات لازم را انجام داد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار یزد ضمن ارائه گزارش دقیق آماری دستگاه های اجرایی در حوزه مصرف انرژی، نسبت به برنامه ریزی دقیق در راستای اصلاح شرایط موجود تاکید کرد.

وی، توجه به حوزه های آموزشی و فرهنگ سازی برای اجرای مدیریت سبز را خواستار شد و ادامه داد: تدوین یک پیمان نامه با هدف مشارکت جویی متعهدانه و همدل در مسیر مصرف صحیح انرژی می تواند گام مقدماتی خوبی برای حرکت نظام مند در حوزه مدیریت سبز باشد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار همچنین گفت: فرهنگ سازی، موضوعی عمیق و درازمدت و البته بسیار موثر است که باید در مسیر آن بسیار صبورانه گام برداشت.

فداکار با تاکید بر نگاه بلندمدت در استفاده و هزینه کرد دستگاه های سرمایشی و گرمایشی، اصلاح برخی کاستی ها در این حوزه را خواستار شد.

وی همچنین افزود: مجموعه استانداری یزد باید الگویی موفق در حوزه مدیریت سبز در میان دستگاه های اجرایی باشد و فوراً در جهت اصلاح برخی از این کاستی ها حرکت کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار همچنین با قابل اهمیت خواندن بهینه سازی مصرف آب در فضای سبز دستگاه های اجرایی، عنوان کرد: آب برای استان یزد موضوعی حیاتی و حساس است و ضرورت دارد تا با نگاه سخت گیرانه در مصرف و استفاده با بهینه ترین روش‎ها در مصرف مناسب نسبت به این مسئله حساسیت داشته باشیم.

در این جلسه گزارش مقایسه ای از میزان مصرف انرژی در حوزه های مختلف استانداری و واحدهای تابع ارائه و تصمیمات لازم در جهت بهینه سازی مصرف اتخاذ شد.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha