قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۲۷۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرهنگ ایثار و جهادگری باید درجامعه نهادینه شود

استان ها بوشهربوشهر جهاد به معنی حرکت پرشور، سراسرشعور، نشات گرفته از ایمان و بصیرت ،مقابل دشمن قرار گرفتن و تا حدجان مبارزه کردن است که باید این فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

فرهنگ ایثار و جهادگری باید درجامعه نهادینه شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر روز دوشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان گفت: تنها راه نجات جامعه در قالب جهاد در بخش های مختلف از جمله جهاد در زبان، مال، جان و در عرصه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، علم و فناوری و تولید حرکت های دانش بنیان است.  

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: مهمترین جهاد در عرصه بیرونی جهاد دفاعی است همان کاری که جوانان این آب و خاک در دوران هشت سال دفاع مقدس مدرسه ای آسمانی برای آموزش و رشد و تعالی جامعه ترسیم کردند.

وی بیان کرد: جوانان این سرزمین در مقابل تجاوز دشمن در دوران دفاع مقدس کاری کردند که در طول تاریخ انجام نشد و آنانی که آمده بودند ایران را تجزیه و کار آن را یک سره کنند با ایجاد کوه پایداری برای نظام اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به دست دشمن بیفتد.

صفایی بوشهری اضافه کرد: باتوجه به شرایط امروز که دشمن برعلیه کشور تحریم های ظالمانه اقتصادی را اعمال کرده است با تکیه بر ظرفیت های داخلی باید به سمت خودکفایی اقتصادی و مرجعیت در این بخش برسیم.

وی در خصوص شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی افزود: این شورا از همان ابتدا تاکنون توانسته با تصمیم گیری به موقع برای صحنه های سرنوشت ساز و موثر جامعه نقش مهمی در سطح جامعه ایفا کند.

صفایی بوشهری اضافه کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نقش مهم و تعیین کننده ای در صحنه های پیچیده نظام داشته به نحوی که اگر آن امور مدیریت نمی شد امروز نظام دچار بحران می شد اما با تصمیم گیری به موقع توانستیم پیچ های خطرناکی را پشت سر بگذاریم.

وی تاکید کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی موجب شد جامعه در مسیری قرار گیرد که ایستگاه آن استقلال، اسلامیت، آزادی و تمدن باشد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر گفت: فرهنگ ایثار و شهادت میراث اولیا و انبیا است.

حجت الاسلام ابراهیم تشکری افزود: آنچه امروز جامعه به آن نیاز دارد ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار اجتماعی است که نهادینه سازی این فرهنگ منجر به حل معضلات و ناهنجاری های اجتماعی می شود.

وی بیان کرد: ترویج فرهنگ ایثار اجتماعی در سطح جامعه مقدمه ای برای آمادگی جامعه برای مقابله با دشمن است و اگر این نوع ایثار در جامعه تمرین شود زمینه ایثار در راه خدا نیز فراهم می شود.

تشکری برضرورت عملیاتی کردن مصوبه های شورای فرهنگ عمومی در جامعه تاکید کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان بوشهر گفت: در قالب ستاد اربعین استان پنج کارگروه تخصصی فعالیت می کنند و کارآموزش مسئولان موکب های اربعین با هماهنگی این ستاد در دستور کار قرار دارد.

حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی افزود: راهپیمایی اربعین فرصت خوبی است تا معارف سید الشهدا، فرهنگ عاشورایی، ایثار و شهادت در سطح جامعه تبیین و ترویج و باید از این فرصت استفاده بهینه شود.

وی یادآورشد: برای ترویج مسائل دینی و تبیین بیانیه گام دوم انقلاب امسال ۸۰۰ مبلغ به مناطق مختلف استان اعزام شدند و همچنین هزار و ۲۰۰ هیات مذهبی نیز در دهه نخست محرم اقدام های ارزشمندی انجام دادند.

۶۰۴۷/۶۰۴۵

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha