قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۲۵۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اپوزیسیون ونزوئلا: گفت وگو با مادورو «تمام شده» است

اپوزیسیون ونزوئلا اعلام کرد، گفت وگوهایی با میانجیگری وزارت خارجه نروژ برای حل و فصل بحران سیاسی این کشور به پایان رسیده است؛ شش هفته پیش دولت نیکولاس مادورو مشارکت در گفت وگوها را تعلیق کرده بود.

اپوزیسیون ونزوئلا: گفت وگو با مادورو «تمام شده» است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، اپوزیسیون ونزوئلا اعلام کرد، گفت وگوهایی با میانجیگری وزارت خارجه نروژ برای حل و فصل بحران سیاسی این کشور به پایان رسیده است؛ شش هفته پیش دولت نیکولاس مادورو مشارکت در گفت وگوها را تعلیق کرده بود.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این مذاکرات که عمدتا در باربادوس انجام می شد، پس از آن آغاز شد که خوان گوآیدو، رهبر اپوزیسیون ونزوئلا یک قیام نظامی ناکام را در ماه آوریل علیه نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا رهبری کرد؛ فردی که به نقض های حقوق بشری و نظارت بر اقتصادی شکست خورده که میلیون ها تن را فراری داده، متهم است.

نمایندگان مادورو ماه اوت در اعتراض به تشدید تحریم های دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا علیه این کشور عضو اوپک از گفت وگوها خارج شدند. منتقدان این گفت وگوها درون ائتلاف اپوزیسیون ونزوئلا استدلال می کنند مادورو با نیت بد وارد مذاکرات شده و از این مذاکرات برای خرید زمان استفاده می کند.

دفتر گوآیدو در بیانیه ای که در توییتر منتشر کرد، اعلام کرد: «رژیم دیکتاتوری نیکولاس مادورو روند گفت وگو را با بهانه های واهی رها کرد. پس از بیش از ۴۰ روزی که آن ها از ادامه گفت وگو امتناع کردند، ما تایید می کنیم که مکانیسم باربادوس تمام شده است.»

وزارت اطلاع رسانی ونزوئلا یا وزارت خارجه نروژ درباره این مواضع جدید اپوزیسیون کاراکاس اظهارنظری نکرده اند.

دفتر گوآیدو در بیانیه روز یکشنبه که آن را پیامی خطاب به "مردم و نیروهای مسلح ونزوئلا" دانست، از نروژ بابت بسهیل گفت وگوها قدردانی کرد اما از گام های بعدی خود سخنی به میان نیاورد. این بیانیه تاکید کرد: ما باید برای آغاز جدید این چالش که نیازمند تعهد، قدرت، عزم، خودفشانی و اعتقاد راسخ بیشتر است، آماده شویم.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha