قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۲۳۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

واکنش ترامپ به حمله به تأسیسات آرامکو

«وفور نفت!»

رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به حملات پهپادی به تأسیسات نفتی عربستان توئیت هایی منتشر کرد.

«وفور نفت!»

دونالد ترامپ در توئیتر خود نوشت: با توجه به حمله اخیر در عربستان که ممکن است روی قیمت های نفت تأثیر بگذارد، اجازه استفاده از نفت «ذخایر استراتژیک نفتی» را در صورت نیاز و به میزانی که تعیین خواهد شد، داده ام؛ میزانی که برای تأمین مناسب تقاضای بازارها کافی باشد.

او ادامه داد: همچنین به تمامی نهادهای مربوطه اطلاع داده ام که تأیید خطوط نفتی را که اکنون در تگزاس و ایالت های متعدد دیگر در فرآیند تأیید هستند، تسریع بخشند.

رئیس جمهوری آمریکا در توئیت دیگری اعلام کرد: عرضه کننده نفت عربستان هدف قرار گرفت. دلایلی برای این باور وجود دارد که می دانیم کار کیست و  بسته به تأیید این باور، آماده نبرد هستیم. با این حال، منتظریم از عربستان بشنویم که از نظر آنها چه کسی باعث این حمله بوده و باید تحت چه شرایط اقدام کنیم.

ترامپ در آخرین توئیت خود در این باره نوشت: وفور نفت!

یک سخنگوی کاخ سفید پیش تر از تماس تلفنی رئیس جمهوری آمریکا با ولیعهد عربستان با محوریت حمله اخیر به مجموعه پالایشگاهی شرکت آرامکو خبر داده بود. جاد دیر، سخنگوی کاخ سفید در صفحه توئیتر خود نوشته بود، ترامپ با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان صحبت کرده و گفته که واشنگتن از ریاض برای دفاع از عربستان حمایت می کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha