قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۲۱۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خرید تضمینی بیش از 6 هزار تن کلزا در کردستان/پرداخت 100 درصدی پول کلزاکاران

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان از خرید 6 هزار و 484 تن کلزا از کلزاکاران استان خبر داد.

خرید تضمینی بیش از 6 هزار تن کلزا در کردستان/پرداخت 100 درصدی پول کلزاکاران

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، شهریار حنیفی در سنندج با اشاره به خرید دانه روغنی کلزا اظهار داشت: از زمان آغاز خرید تضمینی کلزا تاکنون 6 هزار و 484 تن کلزا از کلزاکاران استان خریداری شده است.

وی افزود: از کل خرید کلزا در استان کردستان 6 هزار و 483 تن آن در سامانه بانک کشاورزی و کل آن در سامانه سیفا ثبت شده است.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: 100 درصد مبلغ کلزاکاران کردستانی پرداخت شده است یعنی برای خرید تضمینی کلزا 217 هزار و 967 میلیارد تومان به کلزاکاران کردستانی پرداخت شده است.

وی در ادامه به خرید تضمینی گندم اشاره کرد و گفت: از زمان آغاز خرید تضمینی گندم تاکنون با آهنگ خرید روزانه  ۳۱۱ تن حدود 725 هزار و 705 تن گندم از کشاورزان کردستانی خریداری شده است.

وی افزود: میزان گندم ثبت شده در سامانه سیفا 724 هزار و 913 تن و میزان گندم ثبت شده در سامانه بانک کشاورزی 721 هزار و 263 تن بوده است.

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان ادامه داد: با این میزان خرید استان کردستان رتبه دوم را هم در تولید گندم و هم در خرید تضمینی گندم در کشور کسب کرده است.

وی گفت: کل مبلغ پرداختی به گندم کاران کردستانی یک هزار و 232 میلیارد تومان است که از این مقدار یک هزار و 170 میلیارد تومان آن پرداخت شده است و مابقی آن در آینده ای نزدیک پرداخت می شود.

حنیفی یادآور شد: 10 درصد از کل گندم مصرفی کشور از استان کردستان تامین می شود.

وی تاکید کرد: بطور متوسط میزان مصرف گندم استان کردستان 400 هزار تن است که کل آن از گندم تولیدی استان تامین می شود.

انتهای پیام/2330/83

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha