قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۱۹۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یادداشت های علم، سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۴۹: بسیار وضع مالی نامطلوبی است

عرض کردم: «مطلب دیگری که سفیر آمریکا می گفت: این بود که برحسب بررسی بانک بین المللی، بازپرداخت قروض ما... به زودی از ۲۰ درصد کل قرض اضافه خواهد شد و این بسیار وضع مالی نامطلوبی است.» فرمودند: «می دانم.»

یادداشت های علم، سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۴۹: بسیار وضع مالی نامطلوبی است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پس از انتشار خاطرات روزانه آیت الله هاشمی رفسنجانی، «انتخاب» قصد دارد این بار بخش های گزیده ای از خاطرات دیگر شخصیت های مهم و تاثیرگذار کشور را روزانه، مرور و منتشر کند

در خاطرات علم آمده است:

صبح شرفیاب شدم... صبح زود هم سفیر آمریکا را خواسته بودم. نتیجه مذاکرات با او را هم عرض کردم که باز می گفت: بیش از این فعلا پولی نیست. از جواب کنسرسیوم در اکتبر هم بی خبر است. شاهنشاه خیلی برآشفته، فرمودند: «من فکر می کنم... برنامه ای که [برای] ارتش داریم [که] لااقل تا دو سال دیگر [برای] جنگ های محلی – یعنی همسایگان غیر از شوروی – [آماده شود]، با این وصف غیرممکن است. مگر فکر دیگری بکنیم.» عرض کردم: «مطلب دیگری که سفیر آمریکا می گفت: این بود که برحسب بررسی بانک بین المللی، بازپرداخت قروض ما... به زودی از ۲۰ درصد کل قرض اضافه خواهد شد و این بسیار وضع مالی نامطلوبی است.» فرمودند: «می دانم.»
بعد در خصوص گارد عرایضی کردم که «سرتیپ [تهمورس] آگهیان، فرمانده گارد جاویدان که تازه گذاشته اید، شاید خیلی مطمئن نباشد.» فرمودند: «تحقیق کن، من پرونده اش را که دیده ام بد نیست، ولی هیچ در این مطلب نمی توان بی احتیاطی کرد...»

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha