قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۱۸۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فارس من|مشکل صدور مجوز ساخت و ساز زمین های پیام نور مهاباد برطرف می شود

نماینده مردم مهاباد گفت: مجوز ساخت زمین های مهاباد به علت عدم وجود برخی تخلفات صادر نشده و چندین سال بلاتکلیف مانده است که به منظور حل مشکل زمین داران ۲۲ جلسه در تهران و آذربایجان غربی و خود شهرستان تشکیل شده که در آینده نزدیک این مشکل حل می شود.

فارس من|مشکل صدور مجوز ساخت و ساز زمین های پیام نور مهاباد برطرف می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، موضوعی با عنوان« بلاتکلیفی 1200 خانواده از عدم حل مشکل زمین های پیام نور مهاباد بعد از 10 سال»، را ثبت و درخواست پیگیری این موضوع را کردند.

جلال محمودزاده در این رابطه در ارومیه اظهار کرد: مالکین اراضی و املاک واقع در محدوده خدماتی باید پیش از ساخت و ساز، از شهرداری ها پروانه ساختمان بگیرند و شهرداری موظف است از عملیات های ساختمانی بدون پروانه یا خلاف جلوگیری کند و در صورت خلاف این ماده همان طور که در ماده ۱۰۰ اشاره شد از عاملان آن جلوگیری و برای رسیدگی به کمیسیون ماده صد ارجاع داده می شود.

وی تصریح کرد: زمین های پیام نور مهاباد در موقع قطعه بندی، خدمات شهری و زیرساخت های لازم مانند مدرسه، پارک، خانه بهداشت و مسجد، برای آنها در نظر گرفته نشده بود و علت بلاتکلیف ماندن این زمین ها هم همین موارد بوده است و مطابق قانون اساسی اگر در زمینی قرار  باشد واحد مسکونی احداث شود باید تمامی امکانات رفاهی در نظر گرفته شود.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: علاوه بر آن، برخی از این زمین های خارج از محدوده بوده و از ۲۲ هکتار ۶ هکتار آن مسکونی است که خریداران این زمین باید با مراجعه به کمسیون ماده ۱۰۰ قانون اساسی زمین های غیرمسکونی را تبدیل به مسکونی کنند و همچنین علاوه بر آن، باید فضاهای خدمات شهری به منظور تامین رفاه عمومی و اجتماعی تامین شود.

وی بیان کرد: مجوز ساخت این زمین ها به علت عدم وجود برخی تخلفات صادر نشده و چندین سال بلاتکلیف مانده است که به منظور حل مشکل زمین داران ۲۲ جلسه در تهران و آذربایجان غربی و خود شهرستان تشکیل شده است.

محمودزاده تصریح کرد: از ۲۲ جلسه تشکیل شده ۶ جلسه آن با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی برای صدور مجوز برای ساخت و ساز تشکیل شده است که اگر مسوولان استانی و کشوری نبودند به قطع یقین این زمین ها همچنان بلاتکیف می ماندند که با تشکیل این جلسات مشکلات این زمین ها در آینده نزدیک حل می شود.

انتهای پیام/۶۱۰۳۰/ن

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha