قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۱۴۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فلسطین شکایت از اسرائیل را به دیوان کیفری بین المللی می برد

وزیر دارایی فلسطین از تصمیم این وزارتخانه برای مراجعه به دیوان کیفری بین المللی جهت بازگرداندن مبالغی که رژیم صهیونیستی ماه هاست برداشت کرده است، خبر داد.

فلسطین شکایت از اسرائیل را به دیوان کیفری بین المللی می برد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  

وزیر دارایی فلسطین از تصمیم این وزارتخانه برای مراجعه به دیوان کیفری بین المللی جهت بازگرداندن مبالغی که رژیم صهیونیستی ماه هاست برداشت کرده است، خبر داد.

به نقل از پایگاه خبری عربی ۲۱، شکری بشاره، وزیر دارایی فلسطین فاش کرد که این وزارتخانه تصمیم گرفته است تا برای بازگرداندن مبالغی که رژیم صهیونیستی ماه هاست برداشت کرده، به دیوان کیفری بین المللی مراجعه کند.

هفت ماه قبل رژیم صهیونیستی به بهانه اینکه تشکیلات خودگردان فلسطین به خانواده های شهدا و اسرای فلسطینی حقوق می دهد، تصمیم گرفت مبلغ ۱۳۸ میلیون دلار از درآمدهای مالیاتی فلسطین را برداشت کند.

این تصمیم رژیم صهیونیستی پیامدهای اقتصادی برای تشکیلات خودگردان فلسطین به همراه داشت؛ در واقع مخالفت رژیم صهیونیستی با عودت مبالغ کسر شده، تشکیلات خودگردان را با بحران مالی بسیار شدیدی مواجه کرد که کاملا بر هزینه های آن به ویژه حقوق کارمندان تشکیلات تاثیر گذاشت.

مبالغ کسر شده توسط اسرائیل شامل درآمدهای گمرکی می شوند که این رژیم به نیابت از تشکیلات خودگردان بر روی کالاهای وارداتی به بازار فلسطین دریافت کرده بود و در ماه به حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار می رسید.

همچنین شکری بشاره فاش کرد: موضوعاتی که در دیوان کیفری بین المللی مطرح خواهند شد، شامل برداشت مستمر اسرائیل از پول های یاد شده، سه درصد مالیات هایی که اسرائیل به نیابت از تشکیلات خودگردان از عوارض گمرکی برداشت می کند، مالیات های اسرائیل بر زیرساخت های تجاری درمناطق "ج" و نیز مالیات های غیر قابل استرداد بر فعالیت شرکت های مخابرات اسرائیل در کرانه باختری خواهند بود.

در طول هفت ماهی که این بحران میان تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی شکل گرفته، هیچگونه اقدامی برای پایان دادن به این اختلافات انجام نشده است و تصمیم تشکیلات خودگردان برای شکایت از این رژیم در دیوان کیفری بین المللی و پیگیری پرونده یاد شده در واقع اولین اقدام جدی در راستای محکومیت اسرائیل است.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha