قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۱۳۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی در ازبکستان برگزار شد+تصاویر

نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی در شهر «خقند» ازبکستان با رئیس جمهور این کشور برگزار شد.

نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی در ازبکستان برگزار شد+تصاویر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در تاشکند، نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی در شهر «خقند» استان فرغانه واقع در شرق ازبکستان با حضور «شوکت میرضیایف» رئیس جمهور این کشور برگزار شد.

میرضیایف در مراسم افتتاحیه این جشنواره گفت: صنایع دستی بخشی از فرهنگ عموم بشریت است و در زندگی هر ملت، شکل گیری هویت و ارزش های آن از جایگاه خاص برخوردار است. در حقیقت بروز هنرهای صنایع دستی یک گام مهم تاریخی در مسیر تمدن ها است.  

وی افزود: در ازبکستان برای کار هنرمندان صنایع دستی ارزش زیاد قایل هستند، امکانات گسترده برای فراگیری هنرهای صنایع دستی توسط جوانان ایجاد می شود و این جشنواره در توسعه بیش از پیش این حوزه نقش مهمی ایفا می کند.

میرضیایف تاکید کرد: فکر می کنم این جشنواره بین المللی یک جشن بزرگ نه تنها برای مردم ازبکستان بلکه برای هنرمندان تمام جهان می باشد. این یک جشنواره دوستی و همکاری است که در آن قدیم و جدید، سنن و ارزش های مردم مختلف به طور هماهنگ تلفیق شده است.

شهر «خقند» در آستانه برگزاری نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی، در فهرست شهرهای جهانی صنایع دستی (World Craft City) قرار گرفت.

امسال در نخستین جشنواره بین المللی صنایع دستی در شهر «خقند» بیش از 370 هنرمند و روزنامه نگار از 78 کشور جهان شرکت کردند.

جشنواره بین المللی صنایع دستی در ازبکستان هر دو سال یک بار برگزار می شود.

انتهای پیام/.

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha