قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۰۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تماس تلفنی ترامپ و بن سلمان درباره حمله به آرامکو

یک سخنگوی کاخ سفید از تماس تلفنی رئیس جمهوری آمریکا با ولیعهد عربستان با محوریت حمله اخیر به مجموعه پالایشگاهی شرکت آرامکو خبر داد.

تماس تلفنی ترامپ و بن سلمان درباره حمله به آرامکو

جاد دیر، سخنگوی کاخ سفید در صفحه توئیتر خود نوشت، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان صحبت کرد و گفت که از عربستان برای دفاع از خود حمایت می کند.

این سخنگو تصریح کرد: ایالات متحده حمله امروز به یک زیرساخت حیاتی انرژی را به شدت محکوم می کند.

سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: اقدامات خشونت آمیز علیه مناطق غیرنظامی و زیرساختی که برای اقتصاد جهانی ضروری است، تنها مناقشه و بی اعتمادی را تعمیق می کند.

وی خاطرنشان کرد: آمریکا در حال رصد کردن وضعیت بوده و به حصول اطمینان از این امر پایند است که بازارهای جهانی نفت باثبات باشند و تقاضایشان به خوبی تأمین شود.

علاوه بر سخنگوی کاخ سفید، خبرگزاری رسمی عربستان نیز در گزارشی خبر تماس تلفنی ترامپ و بن سلمان درباره حمله به آرامکو را منتشر کرده است.

بر اساس این گزارش، بن سلمان به ترامپ گفت که عربستان متمایل و قادر به واکنش به این حملات است.

همچنین بر اساس بیانیه ای که سفارت ریاض در واشنگتن منتشر کرد، ترامپ به بن سلمان گفته که آمریکا آماده همکاری با سعودی ها به منظور تأمین امنیت عربستان است.

رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی خود همچنین به ولیعهد سعودی گفته که این حملات تأثیری منفی بر اقتصاد جهانی و اقتصاد آمریکا دارد.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha