قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۰۸۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رونمایی از یک برف روب خودران فرودگاهی

یک شرکت سوئدی شروع به آزمایش یک برف روب خودران فرودگاهی کرده است تا دیگر انسان ها در این کار درگیر نباشند و برف روبی باند فرودگاه ها با دقت و سرعت عمل بیشتری انجام شود.

رونمایی از یک برف روب خودران فرودگاهی

و به نقل از گیزمگ، یک شرکت سوئدی موسوم به "LFV" با هدایت کنسرسیوم تحقیقاتی وسایل نقلیه خودکار برای فرودگاه ها(AVAP) آزمایش جدیدترین تجهیزات خودران برف روب را آغاز کرده است.

تحقیقات AVAP به دنبال برف روبی خودکار فرودگاه ها و خدمات مرتبط با آن است.

در حال حاضر این گروه در حال آزمایش برف روب خودران باند فرودگاه هستند که برف را از اطراف چراغ های باند برای بهتر دیده شدن توسط خلبانان می روبد.

این عملیاتی است که در حال حاضر در اکثر فرودگاه ها عمدتا به شکل دستی و توسط خدمه فرودگاه انجام می شود و پرسنل، تجهیزات و سلامت هواپیما و مسافرانش را در بدترین شرایط آب و هوایی در معرض خطر قرار می دهد.

شرکت LFV امیدوار است که با خودکار سازی این عملیات، آن را ایمن تر و سریع تر انجام دهد و منجر به همیشه روشن و درخشان ماندن چراغ های باند فرودگاه و باز بودن همیشگی باند در زمستان شود.

برف روب های این وسیله نقلیه خودران به یک تراکتور لاندبرگ ۶۲۵۰ متصل شده اند که بیش از ۶ تن وزن دارد و حسگرها برای اسکن محیط به آن اضافه شده است. یک سیستم کنترل رایانه ای نیز امکان عملکرد خودران را فراهم می کند.

این دستگاه از طریق شبکه 4G به پشتیبانی پرسنل و کنترل کننده های هوایی متصل شده و به طور مداوم مکان و وضعیت خود را در هنگام کار ارسال می کند.

گروه AVAP این برف روب های خودران را در فرودگاه اورسکولدسویک(Oskoldsvik) سوئد به نمایش گذاشت.

این گروه در کنار چمن زن های خودکار و تجهیزات برف روب و نگهداری باند در حال نزدیک شدن به در اختیار داشتن مجموعه کاملی از ماشین های مراقبتی خودکار است.

هدف اصلی این گروه از توسعه این وسیله، افزایش پروازها است. ضمن اینکه انجام عملیات برف روبی در فرودگاه ها با این روش، مقرون به صرفه تر خواهد بود و نقش سوئد در نوآوری را پررنگ تر می کند.

تجهیزات خودکار برف روبی ایده جدیدی نیست. شرکت دایملر در سال ۲۰۱۷ از برف روب های خودکار در فرودگاه آلمان به عنوان بخشی از تحقیقات کلی در مورد اتوماسیون وسایل نقلیه تجاری رونمایی کرد و در سال ۲۰۱۸ نیز یک شرکت نروژی برف روب های خودکار را در فرودگاه فاگرنس(Fagees) به نمایش گذاشت.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha