قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۰۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

وزیر کشور: کشورهای همسایه فرصت خوبی برای توسعه هستند

استان ها خراسان رضویمشهد وزیر کشور گفت: وجود ۱۵ کشور در همسایگی ایران فضای بسیار مناسبی برای توسعه تبادلات و مراودات اقتصادی ایجاد کرده که لازمه تحقق آن واگذاری برخی اختیارات به استان هاست.

وزیر کشور: کشورهای همسایه فرصت خوبی برای توسعه هستند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، عبدالرضا رحمانی فضلی شنبه شب در حاشیه نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی خراسان رضوی در مشهد در جمع خبرنگاران افزود: اختیاراتی از قبل توسط هیات دولت به استان ها واگذار شده اما با توجه به اشتیاق استانداران بر تاثیرگذاری بیشتر در شرایط تحریم این اختیارات ناکافی به نظر می رسد.

وی اظهار داشت: کشورهای همسایه ایران دارای ظرفیت های بسیار هستند که طی سالهای گذشته نسبت به توسعه همکاری های اقتصادی با آنها کم کاری کرده ایم و حتی نتوانسته ایم پروازهای مستقیم با شهرهای آنها برقرار کنیم.

وزیر کشور گفت: در صورتی که به استانداران بویژه استان های مرزی اختیارات بیشتری داده شود، استانداران قدرت عمل و تصمیم گیری سریع پیدا می کنند لذا افزایش اختیارات از سوی دولت در حال پیگیری است.

وی افزود: برای افزایش اختیارات استان ها، همراهی مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه با دولت را در قالب ستاد شورای عالی هماهنگی اقتصادی با حضور سران سه قوه داریم که در افزایش سرعت تصمیم گیری و کیفیت کار و پیشبرد امور بسیار موثر است.

رحمانی فضلی اظهار داشت: به دنبال این هستیم که برای هر استان یک شورای مشورتی توسعه با دستکم ۱۱ عضو از بزرگان تولید و افراد دارای تجربه اجرایی از همان استان در وزارت کشور تشکیل دهیم تا این شورا بتواند حلقه های استانی و شهرستانی خود را تشکیل و در رفع مشکلات استان موثر واقع شود.

۷۴۸۹/۶۰۵۳

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha