قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۰۵۳
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع):

چالش های استفاده از رمز ارزها بررسی می شود

دانشگاه و آموزش مراکز آموزش عالیتهران رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) با اشاره به جزئیات برگزاری همایش صنعت رمزهای ارزنهاد، گفت: در این همایش محورهای مختلف از جمله چالش های حقوقی رمز ارزها…

چالش های استفاده از رمز ارزها بررسی می شود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،   «مهدی صادقی شاهدانی» رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) عصر امروز در نشست خبری همایش  صنعت ارزهای رمز نهاد و آینده اقتصاد ایران در شرایط تحریم، با بیان اینکه این همایش ۲۶ شهریور از ساعت ۱۴ تا  ۲۰ در سالن همایش آیت الله مهدوی کنی دانشگاه امام صادق(ع) با حضور کارشناسان و اندیشمندان برگزار می شود، افزود: استخراج، خرید و فروش رمز ارزها از نظر فقهی و حقوقی و  همچنین آثار توسعه رمز ارزها در تولید و تجارت از محورهای این همایش است.

رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه امام صادق «ع» با اشاره به دیگر محورهای این همایش تصریح کرد: استخراج، خرید وفروش رمزارزها از منظر فقهی، حقوقی و فنی، آثار توسعه رمزارزها در تولید و تجارت، اهمیت و ضرورت مبادلات بین المللی از طریق ارز دیجیتال در شرایط تحریم، فرصت ها و تهدیدات رمزارزها در نظام اقتصادی و اقتصاد ایران، اخذ مالیات ارزهای دیجیتال، بیم ها و امیدهای صنعت ارزهای دیجیتال، نگاه به رمزارز به مثابه کالای استراتژیک، بلاکچین در صنعت، تجارت و اقتصاد، آینده صنعت رمزارزها، صادرات و واردات و صنعت رمزارزها و جایگاه صنعت رمزارزها در نظام اقتصادی از دیگرمحورهای همایش است.

وی با بیان اینکه در شرایط تحریم که ایران از لحاظ مبادلات مالی در سطح بین المللی دچار مشکلات زیادی شده است توسعه رمز ارزها دارای مزیت های فراوانی است، تصریح کرد: کنترل این رمز ارز ها ازسوی کشور های دیگر به سختی امکان پذیر است و ایران می تواند از آن ها استفاده کند البته این رمز ارز ها نمی تواند همه مبادلات مالی کشور را پوشش بدهند اما می تواند در حد مدیریت کشور به مسئولان کمک کنند.

استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه برخی ها نگران این مسئله هستند که این ارز ها هم از سوی کشور های سلطه گر کنترل شود گفت: برای این مسئله هم می توان راه حل ارائه داد. به عنوان مثال یکی از راه حل ها که در همایش هم مورد بررسی قرار می گیرد بحث توسعه رمز ارز های ملی و مختص به ایران است. با به دست آوردن دانش فنی این رمز ارزها می توانیم برای کشور خود رمز ارز اختصاصی طراحی کنیم تا نگران کنترل آن از سوی کشورهای سلطه گر نباشیم.

وی با بیان اینکه یکی ازوظایف دانشگاه ها رفع مشکلات کشور با ارائه راهکارهای علمی و قابل اجرا است، اظهار کرد: همایش صنعت ارزهای رمز نهاد و آینده اقتصادی ایران در شرایط تحریم هم با همین دغدغه برگزار می شود تا بتوانیم به عنوان دانشگاه در شرایط تحریم برای مسئولان کشور راه حل ارائه کنیم. البته دانشگاه امام صادق(ع) در این زمینه تنها نیست و دانشگاه های برتر کشور هر کدام به اندازه توان و ظرفیت خود به دنبال رفع مشکلات و کمک به مسئولان هستند.

 شاپور محمدی، مهدی صادقی شاهدانی، حسینعلی سعدی، سعید زرندی، وحید شقاقی، یاشار راشدی، سیدمسعود شریفی، حجت الاسلام سیدعباس موسویان، اسماعیل ثنایی و حجت الاسلام محمد مبشری عارف، از جمله سخنرانان این همایش هستند.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha