قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۵۰۳۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

میزبانی تربیت بدنی آستان قدس رضوی از کاروان دوچرخه سواری افغانستان

مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی طی ایام محرم میزبان تیم هشت نفره دوچرخه سواران افغانستانی است.

میزبانی تربیت بدنی آستان قدس رضوی از کاروان دوچرخه سواری افغانستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد به نقل از آستان نیوز، کاروان دوچرخه سواری انصار هرات در مسیر سفر ۲۲ روزه خود از شهر هرات به مقصد مرقد حضرت امام خمینی(ره) به شهر مشهد رسید.

مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی در جلسه استقبال از این کاروان ورزشی، ضمن خوشامدگویی به این کاروان دوچرخه سواری گفت: امیدواریم پیام صلح و دوستی ملت شریف افغانستان را به ملت ایران برسانید، چون این دو کشور سال ها روابط دوستی و همسایگی دارند.

علی اکبر هاشمی جواهری بیان کرد: امیدوارم این دست حرکت های ورزشی در کشور افغانستان تقویت شود و ما در مجموعه منتسب به حضرت رضا(ع) میزبان گروه های ورزشی در رشته های مختلف باشیم تا به بهانه ورزش و سلامتی، روابط میان دو ملت مستحکم تر شود.

وی اظهار کرد: در این قبیل فعالیت های ورزشی برون مرزی رعایت مسائلی چون تغذیه مناسب و تأمین امنیت ورزشکاران بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل تربیت بدنی آستان قدس رضوی اضافه کرد: ما هماهنگی های لازم را با هیأت های ورزشی شهرستان های مختلف خراسان رضوی انجام می دهیم تا کاروان دوچرخه سواران با آرامش و آسودگی بیشتری طی مسیر کند.

عضو فدراسیون دوچرخه سواری افغانستان هم درخصوص کم و کیف این سفر فرهنگی ورزشی گفت: کاروان هشت نفره انصار هرات متشکل از عبدالعلی سخی زاده، مهزاد خالقی، عیدی گل خالقی، امید عطایی، صدیق صدیقی، محمد حمیدی و احمد زبیر رحیمی است.

محمد ادریس درویش هدف از این حرکت را صلح و دوستی بین دو ملت همسایه عنوان کرد و افزود: این گروه از روز چهارشنبه، ۱۳شهریور مسیری بیش از ۴۳۰ کیلومتر را طی سه روز پیموده اند.

وی بیان کرد: سبک دوچرخه سواری این گروه کورسی است و تاکنون چهار سفر خارجی را تجربه کرده که سه بار آن به مقصد ایران و یک سفر با هدف ترکیه انجام شده است.

عضو فدراسیون دوچرخه سواری افغانستان فقدان تیم اسکورت و پشتیبانی از کاروان ورزشی طی مسیر برای پیشگیری از خطرات احتمالی و تأمین امنیت ورزشکاران را از جمله کمبودهای پیش روی تیم دوچرخه سواری عنوان کرد و گفت: همه هزینه های این دست برنامه های ورزشی را باید خود اعضا تأمین کنند .

درویش بیان کرد: قرار است تیم والیبال کشورمان نیز سفری به مشهد داشته باشد و امیدواریم تیم های ورزشی ایران هم چنین سفرهایی را به مقصد افغانستان داشته باشند.

گفتنی است؛ این کاروان ورزشی طی هماهنگی های صورت گرفته میان فدراسیون دوچرخه سواری افغانستان و مؤسسه تربیت بدنی آستان قدس رضوی در این مجموعه ورزشی اسکان داده شدند و بعد از زیارت حرم رضوی و بهره مندی از خوان نعمت ثامن الحجج(ع)، راهی تهران شدند.

انتهای پیام/ 70051

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha