قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۹۸۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

یکی از فرماندهان حشد شعبی: دیدن مقتدی صدر در کنار آیت الله خامنه ای و سردار سلیمانی خوشحال کننده است

یکی از فرماندهان الحشدالشعبی با اشاره به اینکه عراق درحال گفت وگو با روسیه، ایران و چین برای خرید منظومه دفاع هوایی است گفت: ما به عنوان یک طرف مقاومت از دیدن مقتدی صدر در کنار آیت الله خامنه ای و سردار سلیمانی خوشحال می شویم.

یکی از فرماندهان حشد شعبی: دیدن مقتدی صدر در کنار آیت الله خامنه ای و سردار سلیمانی خوشحال کننده است

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، یکی از فرماندهان الحشدالشعبی با اشاره به اینکه عراق درحال گفت وگو با روسیه، ایران و چین برای خرید منظومه دفاع هوایی است گفت: ما به عنوان یک طرف مقاومت از دیدن مقتدی صدر در کنار آیت الله خامنه ای و سردار سلیمانی خوشحال می شویم.

احمد الاسدی، رئیس فراکسیون سند ملی و سخنگوی ائتلاف الفتح عراق در گفت وگو با شبکه المیادین در رابطه با نقش ایران در کشورش گفت: ایران عراق را یک وزنه سنگین و اساسی در معادلات منطقه می داند.

وی در رابطه با تنش میان تهران و واشنگتن گفت: تنش ایرانی- آمریکایی یک تنش استراتژیک است و ممکن است شدت بیشتری پدا کند .

سخنگوی پیشین الحشد الشعبی عراق گفت : آمریکا و دنباله روهای آن الحشد الشعبی را جزئی از ایران می دانند اما این مساله برخلاف واقعیت است. الحشد الشعبی جزئی از نیروهای مسلح عراق است و نمی تواند خارج از چارچوب تصمیمات حاکمیتی و سیاسی عراق فعالیت کند.

الاسدی در رابطه با سفر مقتدی صدر به ایران گفت: تصویر سید مقتدی صدر در کنار آیت الله خامنه ای و مکانی که در آن نشسته بودند پیام های روشنی به همراه داشت. روابط مقتدی صدر با ایران جدید نیست و او پیش از این در ایران اقامت داشت.

وی افزود: مقتدی صدر می گوید زمانی که به عربستان، ایران و یا قطر می رود ، هدفش منافع ملت عراق است. ما به عنوان یک طرف مقاومت از دیدن مقتدی صدر در کنار آیت الله خامنه ای و سردار سلیمانی خوشحال می شویم.

وی که یکی از فرماندهان الحشد الشعبی به شمار می رود با اشاره به حملات رژیم صهیونیستی به پایگاه های الحشد الشعبی گفت: این امر به مثابه اعلان جنگ است.

وی افزود: الحشد الشعبی به دنبال تقویت و گسترش سامانه دفاع هوایی است. سفر فالح فیاض به خارج در راستای خرید سامانه های دفاع هوایی است و عراق درحال گفت وگو با روسیه، ایران و چین برای خرید منظومه دفاع هوایی است.

مسئولان الحشد الشعبی عراق می گویند که رژیم صهیونیستی اخیرا چندین بار به حریم هوایی عراق تجاوز کرده و مواضع آنها را هدف حملات پهپادی خود قرار داده است. این حملات به شکل مخفیانه انجام می شود و اسرائیلی ها تاکنون مسئولیت این حملات را برعهده نگرفته اند.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha