قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۹۷۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

خراسان رضوی هفته گذشته میزبان شماری از مسئولان کشوری بود

استان ها خراسان رضویمشهد استان خراسان رضوی در هفته ای که گذشت میزبان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و چند نفر از معاونان دیگر اعضای هیات دولت و شخصیتهای برجسته کشوری بود.

خراسان رضوی هفته گذشته میزبان شماری از مسئولان کشوری بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در این چارچوب هفدهم شهریور ماه غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی مشهد حضور یافت.

در این نشست طرحهای "پایانه صادراتی محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی در شرق کشور و لزوم ایجاد پایانه در فرودگاه مشهد، "تغییر شیوه دامداری متکی به مراتع به شیوه متمرکز دامداری و اجرای طرح های مرتع داری، ایجاد برند بین المللی برای گونه های مزیت دار استان و تهیه برنامه عملیاتی دوگانه کشت متناسب با دوره های ترسالی و خشکسالی و استفاده از سامانه کشت گلخانه ای" ارائه شد.

علاوه بر آن مواردی نظیر "تهیه برنامه های توسعه کشاورزی شامل الگوی کشت با در نظر گرفتن زنجیره تولید طی ۲ سال با محوریت اتاق بازرگانی"، "تقویت و گسترش بورس کالاهای کشاورزی و ایجاد سامانه اطلاع رسانی وضعیت تولید، قیمت و عرضه محصولات و نهاده های کشاورزی" و توجه به موضوع آب مجازی در تولید محصولات به عنوان مطالبات و درخواست های پارلمان بخش خصوصی از جهاد کشاورزی استان مطرح شد.

بیستم شهریور ماه نیز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مشهد با نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار سید عباس صالحی و آیت الله سید احمد علم الهدی پیرامون اقدامات فرهنگی در خراسان رضوی، مسائل فرهنگی جامعه و موضوعات پیرامون آن گفت و گو کردند.  

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که به منظور شرکت در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی و زیارت حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) به طور غیررسمی به مشهد سفر کرده بود همان روز با حضور در استانداری خراسان رضوی با استاندار این استان نیز به گفت وگو نشست.
علیرضا رزم حسینی در این دیدار گزارشی از طرح مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی ارائه کرد و به تشریح آثار این مدل در حوزه کاهش آسیب های اجتماعی پرداخت. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار بر آمادگی این وزارتخانه برای توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری تاکید کرد.

بیستم شهریور ماه تفاهمنامه انتقال آب دریای عمان از سواحل چابهار به استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان با حضور قاسم تقی زاده خامسی معاون وزیر نیرو در امور آب و آب و فاضلاب و استانداران این سه استان در مشهد به امضا رسید.

در همین روز شهریور ماه نیز حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان قوچان شرکت کرد.

رئیس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در نشست هم اندیشی و بررسی مشکلات شرکتهای دانش بنیان و فناور در مشهد حضور یافت. سیدمحمد صاحبکار خراسانی در این نشست گفت: ۱۳۰۰ شرکت به دلیل ارتقا نیافتن از فهرست شرکت های دانش بنیان کشور خارج شد. وی افزود: معیارهای کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان با هدف افزایش سطح کیفی فعالیت شرکت ها هر سال پنج درصد نسبت به سال قبل سختگیرانه تر می شود.

روز بیست و یکم شهریور ماه هم قاسم تقی زاده خامسی معاون امور آب و آبفا وزارت نیرو در نشستی به منظور بررسی تامین آب مشهد حضور یافت. وی با اشاره به کشت محصول پرآبخواه برنج در ۱۷ استان کشور گفت: این یک فاجعه از نظر مصرف بسیار آب است. تقی زاده افزود: بررسیها نشان می دهند سطح کاشت امسال برنج در استان خوزستان چهار برابر بیشتر از پارسال شده و این در حالی است که ساکنان ۱۰ هزار روستا در کشور آب ندارند.

وی اظهار داشت: بخش کشاورزی در ایران ۹۰ درصد از کل حجم آب تولیدی کشور را مصرف می کند، بنابراین مدیریت مصرف آب در همه سطوح و بخش ها به ویژه در عرصه کشاورزی ضروری است.

۸۰۰۵/۶۰۵۳

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha