قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۹۴۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اعلام آمادگی پنج نماینده خراسان رضوی برای اعلام شفاف آرای خود

طبق فهرستی که طی چند روز گذشته منتشر شد عده ای از نمایندگان حاضرشده اند به صورت داوطلبانه آرای خود در مجلس را به صورت رسمی اعلام کنند که در این لیست نام تعدادی از نمایندگان خراسان رضوی نیز دیده می شود

اعلام آمادگی پنج نماینده خراسان رضوی برای اعلام شفاف آرای خود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از مشهد، دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با ترکیب سیاسی خود و تصویب یا مخالفت با طرح ها و لایحه های مختلف را می توان یکی از حاشیه دارترین مجالس شورای اسلامی دانست.

چندی پیش برخی از نمایندگان مجلس طرحی را مطرح کردند که آرای خود و همکارانشان در طرح ها و لوایح به صورت شفاف به اطلاع مردم رسانده شود ولی این طرح با مخالفت تعداد زیادی از نماینده های خانه ملت روبرو شد تا همچنان شفافیت راهش را به خانه مردم باز نکند.

خراسان رضوی با 18 نماینده به عنوان یکی از استان های مهم و تأثیرگذار در کشور شناخته می شود که توانسته است در سطوح مختلف مجلس اعم از هیئت رئیسه و کمیسیون های تأثیرگذار مجلس شورای اسلامی جایگاه هایی را از آن خود کند.

طبق فهرستی که چند روز گذشته در رسانه ها و شبکه های مجازی منتشر شده است، عده ای از نمایندگان به صورت داوطلبانه برای انتشار آراء خود اعلام آمادگی کرده اند که در این بین فقط نام پنج نفر از نمایندگان استان خراسان رضوی دیده می شود.

بر اساس اسامی منتشر شد فقط نام حجت الاسلام نصرالله پژمانفر، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی، سید احسان قاضی زاده هاشمی، جواد کریمی قدوسی و هاجر چنارانی در بین نمایندگان موافق شفافیت آرا دیده می شود.

حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در مشهد و در رابطه با این طرح گفت: حق مردم است که بدانند نمایندگان آن ها چه رأیی می دهند چرا که ما وکلای مردم هستیم و این رابطه وکیل و موکل باید شفاف باشد.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه در تمام دنیا موضوع شفافیت رفتار نمایندگان وجود دارد، خاطرنشان کرد: تمام جنبه ها به غیر از جنبه های فردی و خانوادگی در دنیا شفاف است حتی بر اساس دیدگاه بنده هدیه ها یا مسافرت هایی که نمایندگان می روند باید شفاف باشد.

وی افزود: تعجب می کنم از نمایندگانی که الگو بودن کشورهای غربی را در بسیاری از مسئله ها تعقیب می کنند و سعی دارند مدل های کاری کشورهای غربی را به عنوان کعبه آمال توجه کنند اما با این طرح مخالفت می کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: امروزه در همه دنیا مردم دارایی ها، آرا و رفتار نمایندگان خود را به صورت شفاف دنبال می کنند به همین دلیل اگر تخلفی انجام شود روشن و شفاف است. نمایندگان پذیرفته اند که باید کارهایی را قانونی و برای موکلین خود انجام دهند و این وظیفه آن ها است و باید فضا را به این سمت نبریم که مسئله ها غیر شفاف باشد.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در پاسخ به اینکه آیا دیگر نمایندگان خراسان رضوی در خصوص این طرح اعلام آمادگی کرده اند یا خیر، یادآور شد: این بحث را به صورت مجمعی رأی گیری نکرده ایم اما تا جایی که بنده با دوستان صحبت کرده ام و در جریان امور هستم تنها پنج نماینده از استان ما برای اعلام شفاف آرای خود اعلام آمادگی کرده اند.

انتهای پیام/70070

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha