قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۹۳۹
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شهدای یزدی که سن شهادتشان به 20سال نرسید+تصاویر

شهیدان محمدرضا زمانی، سید علی میربقایی و حمید پوررجبی که هر سه متولد 22 شهریور هستند به ترتیب در سنین 18، 19 و 20 سالگی به شهادت می رسند.

شهدای یزدی که سن شهادتشان به 20سال نرسید+تصاویر

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از ابرکوه، شهید حمید پوررجبی در 22 شهریورماه سال 44 متولد شد و تحصیلات خود را تا پایان دوره راهنمایی در مدارس خواجه نظام الملک و غزالی ادامه داد و در مواقعی که از درس فارغ می شد در دامداری و قصابی به پدر کمک می کرد.

حمید از بدو راه اندازی پایگاه های مقاومت یکی از اعضاء فعال پایگاه مقاومت محلی گل کاران شد. در سال 59 که جنگ آغاز شد او هنوز به سنی نرسیده بود که بتواند عازم جبهه شود؛ اما در اول شهریورماه سال 61 به هر طریقی که بود برای اعزام به جبهه ثبت نام کرد و درحالی که 17 سال بیشتر نداشت، جهت گذراندن آموزش نظامی روانه مرکز آموزش شهید دستغیب شهرستان کازرون شد.

پس از حدود 23 روز آموزش نظامی را با موفقیت به پایان رساند و در سال 62 به عنوان یک بسیجی داوطلب عازم جبهه شد و پس از مدتی به زادگاه خود بازگشت و این بار به یاری پدر در شغل قصابی شتافت. در تیرماه سال 63 موعد سربازی حمید فرا رسید و ابتدا وارد پادگان ارتش در لویزان شد و سپس به منطقه جنگی کردستان اعزام شد.

حمید پوررجبی که وقایع فوق را به صورت یک خاطره وقتی که در منطقه جنگی سیدکان با هم رزمانش در سنگر نشسته بود، نوشت آرزوی شهادت داشت و از پدر مادرش خواسته بود تا او را به خاطر زحماتی که برایش کشیده اند، حلال کنند.

او در روز ششم مردادماه سال 64 در منطقه سرسودسرسپندار (سیدکان) به شهادت رسید.

 

محمدرضا زمانی دیگر شهید متولد 22 شهریور است که در سال 45 متولد و پس از گذراندن دوران تحصیل و اخذ مدرک دیپلم، تحصیلات خود را در مقطع حوزوی ادامه داد. او در 30 بهمن سال 62 عازم جبهه شد و بعد از سه ماه فعالیت در خط مقدم به ابرکوه بازگشت.

محمدرضا پس از یک وقفه 7 ماهه دوباره در تاریخ 15 بهمن سال 63 به مناطق جنگی عزیمت کرد و در روز 23 اسفند همان سال در شرق دجله به شهادت رسید. پیکر این شهید والامقام پس از 16 سال در سال 79 جهت تشییع به ابرکوه بازگشت.

 

  شهید سیدعلی میربقایی نیز متولد 22 شهریورماه سال 40 است که پس از گذراندن دوره تحصیل و اخذ مدرک دیپلم درحالی که هنوز 6 ماه تا موعد سربازی رفتن او باقی مانده بود، برای اطاعات از دستورات امام راهی خدمت شد.

بیش از دو ماه از خدمت سید علی نگذشته بود که قلبش مورد هدف گلوله دشمنان قرار گرفت و در تاریخ 22 دی ماه سال 59 در شهرستان آبادان به شهادت رسید.

انتهای پیام/90027

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha