قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۹۱۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

توضیحات سخنگوی قوه قضائیه درباره بخشنامه «نحوه احضار اشخاص حقوقی»

سخنگوی قوه قضائیه درباره بخشنامه رئیس این قوه درخصوص «نحوه احضار اشخاص حقوقی به دادگستری های سراسر کشور»، اظهار کرد: سیاست دستگاه قضایی در سال رونق تولید به گونه ای است که ضمن بررسی موضوعات در چارچوب ضوابط قانونی، اخلالی در فعالیت های بنگاه های اقتصادی به وجود نیاید.

توضیحات سخنگوی قوه قضائیه درباره بخشنامه «نحوه احضار اشخاص حقوقی»

غلامحسین اسماعیلی در خبر ۲۱ سیما با اشاره به بخشنامه رئیس قوه قضائیه درخصوص نحوه احضار اشخاص حقوقی به دادگستری های سراسر کشور، اظهار کرد: منشاء صدور بخشنامه "نحوه احضار اشخاص حقوقی" الهام گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری و اهتمام به مواد ۶۸۸ و ۶۸۹ قانون آئین دادرسی کیفری است که اهتمام کافی برای اجرای آن نمی شد.

اسماعیلی ادامه داد: این بخشنامه تاکید جدی است برای اینکه ما نحوه دادرسی اشخاص حقوقی را طوری تمشیت کنیم که ضمن احقاق حق، به هیچ عنوان روند فعالیت های اقتصادی، تولید و اشتغال با اشکالی مواجه نشود.

وی افزود: پیش از این وقتی طرح شکایتی علیه اشخاص حقوقی، بنگاه ها و مؤسسات صورت می گرفت با احضار مدیرعامل و تفهیم اتهام به او با دومشکل مواجه بودیم؛ یک اینکه بعضا در همان ابتدا مدیرعامل بازداشت می شد و این امر موجب اخلال در بنگاه اقتصادی می شد و دو اینکه با احضار مدیرعامل و پیگیری پرونده قضایی برخی از فعالیت های اقتصادی خصوصا کارگاه های بزرگ و برندهای مشهور تضعیف می شدند.

سخنگوی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: این بخشنامه از بروز این قبیل موارد در حوزه فعالیت های اقتصادی بنگاه های بزرگ کشور به ویژه در حوزه تولید و اشتغال پیشگیری می کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha