قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۹۰۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

کرملین: مسکو و تهران در حال ایجاد جایگزین سوییفت هستند

دستیار کرملین می گوید ایران و روسیه در حال برقراری ارتباط بین سامانه های پیام رسان مالی خود برای جلوگیری از تحریم های کشور ثالث هستند.

کرملین: مسکو و تهران در حال ایجاد جایگزین سوییفت هستند
آبان ماه گذشته و در پی تحریم های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، دسترسی بسیاری از بانک های ایرانی به سیستم پیام رسان سوییفت، قطع شد. این در حالی بود که سوییفت به عنوان یک پیام رسان بین بانکی اروپایی بر اساس «قوانین مسدودساز»، نباید به تحریم های آمریکا علیه ایران متعهد می شد.

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، روز جمعه، «یوری اوشاکف»، دستیار کرملین اما خبر داده که ایران و روسیه در تلاش هستند تا با مرتبط ساختن سیستم پیام رسان مالی روسیه و سامانه پیام رسانی مالی الکترونیکی ایران (سپام)، جایگزینی برای سوییفت در روابط بین بانکی خود ایجاد کنند که مانع تحریم های کشورهای ثالث شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، اوشاکف گفته است: «ما در حال اقداماتی برای ایجاد سامان دهی های مستقیم هستیم، استفاده از پول های ملی و ایجاد تعامل بین سپام و سیستم پیام رسان مالی روسیه، به عنوان جایگزینی برای پرداخت از طریق سوییفت.»

تحریم های آمریکا علیه ایران از اردیبهشت 97 و پس از خروج یک جانبه آمریکا از برجام آغاز شد. مسکو یکی از دیگر طرف های برجام است که بر حفظ این توافق تاکید دارد.

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha