قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۸۸۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

صادرات نفت آمریکا در ماه ژوئن از عربستان پیشی گرفت

آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد: «شکوفایی تولید نفت شیل به آمریکا اجازه داده است تا صادرات نفت این کشور در ماه ژوئن به عربستان نزدیک شده و اندکی از آن به عنوان نخستین صادرکننده نفت در جهان پیشی بگیرد.»

صادرات نفت آمریکا در ماه ژوئن از عربستان پیشی گرفت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، به نقل از رویترز، آژانس بین المللی انرژی در گزارش ماهانه خود اعلام کرد: «شکوفایی تولید نفت شیل به آمریکا اجازه داده است تا در ماه ژوئن و پس از اینکه صادرات نفت این کشور از 3 میلیون بشکه در روز عبور کرد، به عربستان نزدیک شده و اندکی از آن به عنوان نخستین صادرکننده نفت در جهان پیشی بگیرد.»

این نهاد بین المللی با فرض اینکه هیچ شکستی در مذاکرات تجاری آمریکا و چین رخ ندهد و با در نظر گرفتن کاهش تنش های مربوط به ایران، برآورد خود برای رشد در تقاضا برای نفت در جهان در سال 2019 را در سطح روزانه 1.1 میلیون بشکه و برای سال بعد در سطح 1.3 میلیون بشکه در روز حفظ کرد.

صادرات نفت خام آمریکا بیش از 3 میلیون بشکه در روز در ماه ژوئن افزایش یافت زیرا عربستان تولید خود را به شدت کاهش داد و روسیه نیز با بحران آلودگی در یکی از مهم ترین خط لوله های صادراتی خود دست و پنجه نرم می کرد.

متوسط تولید ماهانه کشورها ممکن است در بعضی ماه های سال افزایش یا کاهش چشمگیری داشته باشد اما میزان تولید کشورها عموما به صورت متوسط سالانه محاسبه می شود.

به نظر می رسد تولید غیراوپکی ها در سال 2020 به روزانه 2.3 میلیون بشکه افزایش یابد که 400 هزار بشکه بیش از امسال است. در عین حال، تولید برای نفت اوپک به 28.3 میلیون بشکه در روز در نیمه نخست سال 2020 خواهد رسید که 1.4 میلیون بشکه در روز کمتر از تولید این سازمان در ماه آگوست است.

آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد: «بازار با مازاد چشمگیری مواجه خواهد شد که بر قیمت ها تاثیر می گذارد... چالش مدیریت بازار همچنان در سال 2020 ادامه می یابد.»

این نهاد بین المللی اعلام کرد روسیه، عراق، نیجریه در ماه آگوست روزانه 600 هزار بشکه بیش از سهمیه خود تولید کردند اما عربستان بیش از تعهد خود کاهش تولید داشت که سبب شد تا توافق در مجموع صدمه نبیند.

این گزارش مدعی شد که ایران نیز در ماه آگوست تقریبا روزانه 200 هزار بشکه نفت صادر کرده است که نسبت به ماه پیش از آن تقریبا نصف شده است.

انتهای پیام/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha