قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۸۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سازمان مبارزه با مجازات اعدام: عربستان از ابتدای امسال بیش از 130 نفر را اعدام کرده

سازمان مبارزه با مجازات اعدام در گزارشی اعلام کرد مقامات عربستان سعودی از ابتدای امسال بیش از 130 نفر از جمله شش نفر را که هنگام بازداشت کودک بودند اعدام کرده اند.

سازمان مبارزه با مجازات اعدام: عربستان از ابتدای امسال بیش از 130 نفر را اعدام کرده

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، سازمان مبارزه با مجازات اعدام در گزارشی اعلام کرد مقامات عربستان سعودی از ابتدای امسال بیش از 130 نفر از جمله شش نفر را که هنگام بازداشت کودک بودند اعدام کرده اند.

به نقل از الجزیره این سازمان در گزارش خود که همزمان با آغاز به کار شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو منتشر شد افزود دستکم 24 بازداشت شده دیگر از جمله سه کودک نیز با خطر اعدام قریب الوقوع روبرو هستند. در این گزارش آمده است بیشتر اعدام شدگان مخالفان محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی و منتقدان سیاست های وی یا مدافعان حقوق بشر در عربستان بوده اند.

از سوی دیگر جانت ویتاکر عضو مجلس اعیان انگلیس از دولت و پارلمان این کشور خواست مقامات عربستان سعودی را برای متوقف کردن اعدام ها و برگزاری جلسات عادلانه محاکمه برای متهمان تحت فشار قرار دهند.

وی گفت: ”وظیفه من این است که به پارلمان انگلیس و بقیه پارلمان های اروپایی بگویم از عربستان سعودی بخواهند به توصیه ها عمل کند و از جامعه بین المللی هم بخواهند مسئولیت خود را انجام دهد. در اینجا می خواهم این آیه قرآن را که می گوید ”ان الله یأمر بالعدل“ یادآوری کنم.“

منبع انتخاب
ثبت نظرات
captcha