قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۸۵۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

عاشورای حسینی رمز رسیدن به پیروزی انقلاب اسلامی بود

امام جمعه موقت مرکز مازندران گفت: هزار و ۳۸۰ سال از عاشورای حسینی می گذرد و در طول چهارده قرن که از عاشورا می گذرد و تکایا، حسینیه ها، منبرها، مداحان، مردم دوستدار امام حسین(ع) عاشورا را حفظ کردند و همین افراد باعث حفظ و دفاع از انقلاب اسلامی هستند.

عاشورای حسینی رمز رسیدن به پیروزی انقلاب اسلامی بود

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از شهرستان ساری، حجت الاسلام یوسف یوسف پور در خطبه این هفته نماز جمعه مرکز مازندران با بیان اینکه در جامعه دینی و نظام جمهوری اسلامی قرار داریم و این جامعه دارای اهداف و شاخصه های ویژه است، گفت: جامعه دینی یعنی جامعه دین مدار و دین محور است و همه شئون جامعه دینی در زمینه فرهنگی، اجتماعی و فردی باید بر پایه اداب دین اسلام استوار باشد.

وی ادامه داد: اولین و مهمترین شاخصه جامعه دینی خدا را بزرگ شمردن و بزرگ دیدن است و اولین ماموریت حضرت محمد(ص) این بود که خداوند فرمان داد پیامبر برخیز و مردم را بر حضر دار و خدا را بزرگ بدار چراکه بزرگی خدا کوچک شمرده شده بود.

یوسف پور افزود: امامت و رهبری دومین شاخصه جامعه دینی است چرا که جامعه دینی نیاز به قانون، مفسر و مجری قانون دارد تا سازمان، اقتصاد،  معیشت، فرهنگ و اعتقاد جامعه دینی تامین شود.

امام جمعه موقت ساری اضافه کرد: قرآن کریم قانون خداوند است و مفسر آن حضرت محمد(ص) است و بر این اساس فرمان داده شد کسانی که ایمان آوردند از خدا و پیامبر اطاعت کنند.

وی بیان کرد: همه امور جامعه دینی در تمام مسائل اجتماعی، فرهنگی، فردی و... براساس شریعت دین اسلام و رهبری پیامبر و آل پیامبر باشد.

یوسف پور با بیان اینکه در حال حاضر امامت و رهبری در جامعه بر عهده ولی فقیه است، گفت: کسانی که توکل می کنند باید در برابر مقدرات خداوند تسلیم و راضی باشند.

 امام جمعه موقت مرکز مازندران خاطرنشان کرد: سالی که امام حسین (ع) به شهادت رسید سال حزن نامگداری شد اما  در سال ۶۱ بزرگترین غم و جنایت تاریخ رخ داد که  حادثه جانگداز عاشورا اشک همه را درآورد و حادثه ای تکرار نشدنی بود که همه عالم بر جنایتکاران عالم لعن و نفرین فرستادند.

وی ادامه داد: شعار "کل یوم عاشورا " در سال ۶۱ ثبت شد و عاشورای سال ۶۱ قمری اسلام و امامت و ولایت را ماندگار کرد.

یوسف پور با بیان اینکه عاشورا یعنی دریای خون اما خون یعنی قیام، جهاد و ایثار و شهادت است، گفت: عاشورای حسینی یعنی دریای اشک و ناله و غم اما اشک یعنی عشق و محبت.

امام جمعه موقت مرکز مازندران ادامه داد: عزاداری یعنی کوفیان بی وفا ننگ تان باد و لبیک یا حسین(ع) و به معنای دریای خون عاشورا است و باید آن را با عظمت و وحدت و با تمام توان هر ساله بهتر برپا شود.


وی ادامه داد: هزار و ۳۸۰ سال از عاشورای حسینی می گذرد و در طول چهارده قرن که از عاشورا می گذرد و تکایا، حسینیه ها، منبرها، مداحان، مردم دوستدار امام حسین(ع) عاشورا را حفظ کردند و همین افراد باعث حفظ و دفاع از انقلاب اسلامی هستند.


امام جمعه موقت مرکز مازندران بیان کرد: متاسفانه رفتارهای ناهنجار در ماه محرم و عزاداری ها شنیده می شود که به خاطر اختلافات محلی و سیاسی حرمت این مراسم را نگه نمی دارند و حرمت منبر و روحانی را می شکنند و دست اندرکاران امور اجرایی مراقبت بیشتری کنند تا تکرار نشود.

انتهای پیام/86035/ج

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha