قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۸۲۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

چین از تعلیق تعرفه های آمریکا استقبال کرد

جهان دفتر پکنپکن پکن از اینکه دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تصمیم به تعلیق بخشی از تعرفه های این کشور بر روی کالاهای صادراتی چین گرفته است، استقبال کرد.

چین از تعلیق تعرفه های آمریکا استقبال کرد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، پیش از این قرار بود که تعرفه بر روی ۲۵۰ میلیارد دلار از کالاهای صادراتی چین از ابتدای ماه اکتبر (۹ مهر ۱۳۹۸) از ۲۵ درصد به ۳۰ درصد افزایش یابد اما طبق تصمیم ترامپ این اقدام به ۱۵ اکتبر موکول شده است.

خبرگزاری شینهوا روز جمعه گزارش کرد دو کشور خود را برای یک دور از مذاکرات تجاری آماده می کنند و تصمیم دولت آمریکا در راستای موفقیت مذاکرات اهمیت زیادی دارد.

این در شرایطی است که پیشتر وزارت بازرگانی چین هم تصمیم گرفته بود بخشی از تعرفه ها بر روی کالاهای وارداتی از آمریکا را به تاخیر بیندازد.

«لیو خه» معاون نخست وزیر چین و مذاکره کننده ارشد تجاری این کشور این درخواست را با نظرداشت فرا رسیدن روز ملی چین مصادف با اول اکتبر و هفتادمین سالگرد تاسیس چین نو مطرح کرده بود که ظاهرا به همین دلایل مورد موافقت آمریکا قرار گرفته است.

«گائو فنگ» سخنگوی وزارت بازرگانی چین گفت که این کشور پیشتر تصمیم گرفته است خریدهایی را از محصولات کشاورزی آمریکا از جمله دانه های روغنی انجام دهد اما به میزان این خریدها اشاره نکرد.

وی افزود که اقدام ترامپ در پاسخ به درخواست لیو خه حرکتی مثبت محسوب می شود و می تواند تاثیرات خوبی بر گفت و گوهای آتی دو کشور داشته باشد.

پکن هم قرار شده است بخشی از تعرفه ها را بر روی دستکم ۱۶ قلم از کالاهای آمریکایی لغو کند.

هنوز تاریخ دقیقی برای مذاکرات آتی دو کشور تعیین نشده است اما گمانه زنی ها حاکی است که طرفین قبل از ۱۵ اکتبر با یکدیگر گفت و گو خواهند کرد.

این اتفاقات در شرایطی می افتد که جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا که یکی از جدی ترین موانع پیش روی مذاکرات دو کشور بود و مواضع سختی در قبال چین داشت به دستور ترامپ از تیم وی جدا شده است و برایش جانشین دیگری تعیین خواهد شد.

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha