قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۸۰۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ایستگاه های مترو در برابر حملات پرتویی و زلزله مقاوم هستند؟

مدیرعامل متروی تهران از فعالیت کمیته پدافند غیرعامل در ایستگاه های جدید مترو تهران خبرداد.

ایستگاه های مترو در برابر حملات پرتویی و زلزله مقاوم هستند؟

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی امام ، در مورد مقاومت ایستگاه های مترو در برابر حملات پرتویی با بیان اینکه ایستگاه مترو قیطریه، مقاوم در برابر حملات پرتویی طراحی شده است گفت: ایستگاه مترو قیطریه به عنوان ایستگاه پایلوت بگونه ای طراحی شد که در برابر حملات پرتویی از جمله حملات میکروبی، شیمیایی، هسته ای و ... مقاوم باشد.

وی با بیان اینکه در زمان مدیریت هاشمی در مترو، ساخت این ایستگاه نمونه در دستور کار قرار داشت اما با تغییر مدیریت این مهم فراموش شد افزود: برنامه ریزی بر این بود که ایستگاه مترو قیطریه به صورت پایلوت مقاوم در برابر حملات مختلف ساخته شود اما متاسفانه نیمه کاره رها شد و این الگو (مقاوم در برابر حملات) در طراحی سایر ایستگاه ها دیگر در مدیریت قبلی شهر مدنظر قرار نگرفت.

مدیرعامل متروی تهران  با تاکید بر اینکه تمامی ایستگاه های مترو در برابر زلزله مقاوم هستند، اظهار کرد: البته در مورد ساخت ایستگاه های جدید جلسات متعددی با سازمان پدافند غیرعامل داشتیم و کمیته مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مترو نیز راه اندازی شده است اما دقت داشته باشید که ایستگاه های خط شش و هفت مترو ساخته شده و استانداردهای پدافندی برای خطوط جدید است.

امام با بیان اینکه اعمال ضوابط و مقررات پدافند غیرعامل در پروژه های زیرساخت شهری و لحاظ کردن آن در همه جوانب مطالعاتی، طراحی و اجرا بسیار حائز اهمیت است  گفت: چرا که خطوط مترو از زیرساخت های بزرگ شهر به شمار می آید که روزانه جمعیت قابل توجهی از شهروندان را در نقاط مختلف جا به جا و خدمت رسانی می کند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha