قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۷۹۶
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

سال گذشته بیش از 4 هزار فقره مجوز مشاغل خانگی صادر شد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت:سال گذشته بیش از 4 هزار فقره مجوز مشاغل خانگی صادر شده است.

سال گذشته بیش از 4 هزار فقره مجوز مشاغل خانگی صادر شد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از اردبیل، قاسم رحیمی در نشست با تعاون گران با حضور مدیر کل تامین اجتماعی استان اردبیل با بیان اینکه در یک سال گذشته بیش از ۴ هزار فقره مجوز مشاغل خانگی صادر شده است، اظهار کرد: در حمایت از طرح های مشاغل خانگی تعداد یک هزار و ۱۸۳ طرح به مبلغ ۱۳۱ میلیارد ریال تسهیلات کم بهره دریافت کرده اند و در روستاها نیز برای ۸۰۵ طرح ۸۳ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

وی افزود: طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی نیز به مدت سه ماه برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها اجرا می شود که در طول این مدت دولت ۵۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان کمک هزینه به کارورز پرداخت می کند و در یک سال اخیر بیش از ۷۳۰ نفر از این طرح استفاده کردند.

وی به ساماندهی اتباع خارجی، صدور پروانه کار، تمدید و تجدید پروانه اشاره کرد و ادامه داد: ۱۲ نفر اتباع خارجی غیرمجاز در یک سال اخیر در استان شناسایی شده و ۱۲ نفر نیروی کار ایرانی جایگزین آن ها شده است.

دبیر شورای اشتغال استان اردبیل تصریح کرد: سامانه پنجره واحد اشتغال استان، سامانه الکترونیکی صدور مجوز مشاغل خانگی، نگارش اکوسیستم کارآفرینی و فضای کسب و کار استان راه اندازی شده اند و در حوزه اجتماعی نیز واگذاری مجموعه های ورزشی به بخش خصوصی، برگزاری ۴۰ دوره پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کسب ۳۴ مدال در رشته های مختلف ورزشی کارگران و ۴۱ عنوان قهرمانی در سطح ملی و همچنین میزبانی چندین رویداد ورزشی در سطح ملی انجام شده است.

رحیمی تشریح کرد: احداث سه زمین چمن مصنوعی در شهرستان های استان، راه اندازی پنل خورشیدی در اداره کل با هدف صرفه جوئی در مصرف انرژی، نوسازی خودروهای اداره کل از محل اعتبارات ملی، تجهیز و بازسازی ساختمان های اداری و طراحی میز خدمت الکترونیکی از دیگر اقدامات اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوده است.

وی گفت: ۱۲ هیئت تشخیص، چهار هیئت حل اختلاف، ۱۴۰ تشکل کارگری و ۴۱ تشکل کارفرمایی با بیش از ۵۰ هزار نفر در استان اردبیل فعالیت می کنند و تعداد واحدهای کارگاهی فعال تحت پوشش تامین اجتماعی استان نیز بیش از ۲۳ هزار و ۷۹۱ کارگاه است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل بیان کرد: مدت زمان رسیدگی به پرونده در هیئت های تشخیص به کمتر از ۱۲ روز و هیئت های حل اختلاف به ۱۸ روز کاهش یافته و با استقرار سامانه پیامکی کارگران از آخرین وضعیت دادخواست های خود مطلع می شوند.

رحیمی تشریح کرد: کارگرانی که در مشاغل سخت و زیان آور فعالیت می کنند به تشخیص کمیته سخت و زیان آور می توانند از بازنشستگی پیش از موعد برخوردار شوند که در این راستا در یک سال گذشته ۲ هزار و ۵۸ پرونده در این کمیته مورد بررسی قرار گرفته و ۹۷۹ نفر نیز از مزایای مشاغل سخت و زیان آور برخوردار شدند.

وی با اشاره به افزایش ۷ درصدی رسیدگی به دادخواست های کارگری و کارفرمایی در مراجع حل اختلاف استان یادآور شد: یک هزار و ۳۱۲ نفر در این مدت از مقرری بیمه بیکاری برخوردار شدند.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: صلاحیت ایمنی پیمانکاران و توجه به آموزش کارگران دو اصل مهم هستند که در این راستا بیش از ۱۳ هزار مورد بازرسی ادواری و موردی از واحدهای تولیدی استان انجام شده و تعداد حوادث ناشی از کار در یک سال گذشته ۴۷ درصد کاهش داشته است.

رحیمی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۲ مرکز مشاوره و خدمات کارآفرینی، ۱۸ مرکز کاریابی غیردولتی و ۷ کارگاه دارای اتباع خارجی در استان اردبیل فعال هستند و ۴۶ استارت آپ نیز ساماندهی شده است. 

انتهای پیام/3463/777

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha