قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۷۷۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

شناسایی مدارسی که هنگام بروز بلایای طبیعی مرکز امن تجمع تهران می شوند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با اشاره به برنامه ایمن سازی مدارس گفت: هم اکنون بیش از ۱۰۰۰ مدرسه تهران توسط مدیریت بحران به عنوان مراکز امن تجمع در هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی شناسایی و به مردم معرفی شده است؛ در واقع مدارسی که احداث می کنیم قابلیت تبدیل به محل امن برای حفاظت از جان شهروندان را هم دارند.

شناسایی مدارسی که هنگام بروز بلایای طبیعی مرکز امن تجمع تهران می شوند

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی شهری ، در پاسخ به اینکه براساس مقررات ملی ساختمان باید در مراکز پرجمیعت مانند مدارس و دانشگاه ها برنامه های ایمن سازی اجرا شود؛ در این باره چه اقداماتی انجام شده است؟ اظهار کرد: هم اکنون بیش از ۱۰۰۰ مدرسه تهران توسط مدیریت بحران به عنوان مراکز امن تجمع در هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی شناسایی و به مردم معرفی شده است و به معنای این است که مدارسی که اداره کل نوسازی مدارس استان تهران احداث می کند، قابلیت تبدیل به محل امن برای حفاظت از جان شهروندان را هم دارند.

وی افزود: از اوایل دهه ۱۳۸۰ مقاوم سازی، تخریب و بازسازی مدارس فرسوده در استان تهران کلید خورد و تاکنون هم این موضوع ادامه دارد. مقاوم سازی مدارس به صورت کلی باعث ایمن سازی مجدد فضاهای آموزشی می شود که در حال حاضر این موضوع در استان تهران در حال انجام است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه موضوع تخریب و بازسازی فضاهای آموزشی فرسوده در تهران نیز یکی از موضوعات جدی است که در تمامی جلسات درباره آن بحث و تبادل نظر می شود عنوان کرد: دولت نیز از محل اعتباراتی که هر سال پیش بینی می کند، تعدادی از مدارس فرسوده با اولویت در طرح تخریب و بازسازی قرار می گیرند. مدارس جدیدالاحداث نیز با توجه به موارد ایمنی و مطابق با استانداردها ساخته می شوند.

شهری همچنین در پاسخ به اینکه چرا نقشه مدارس در اختیار آتش نشانی قرار نمی گیرد تا اگر اتفاقی چون پلاسکو رخ داد بتوان سریع اقدام کرد گفت: ساخت فضاهای آموزشی با رعایت مقررات ملی ساختمان از جمله مبحث حریق و با بالاترین ضرایب ایمنی و توجه به استانداردهای آتش نشانی انجام می شود، بنابراین در این بخش تاکنون مشکلی رخ نداده است.

وی ادامه داد: اداره کل نوسازی مدارس استان تهران آمادگی دارد تا در صورت درخواست نقشه مدارس، این نقشه ها را در اختیار آتش نشانی قرار دهد و یا هرگونه همکاری برای بالا بردن سطح ایمنی در مدارس انجام دهد، البته قسمت عمده ای از این همکاری باید بین آموزش و پرورش و آتش نشانی انجام شود، زیرا پس از اینکه فضای آموزشی احداث می شود، به اداره آموزش و پرورش تحویل می شود و عملا بهره بردار اصلی، ادارات آموزش و پرورش هستند.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha