قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۷۶۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

«تاربال »ها میهمانان نامبارک سواحل قشم/خطر جدی وجود ندارد

رییس اداره حفاظت محیط زیست قشم گفت: تاربال های ناشی از آلودگی نفتی در نقاط محدودی از سواحل جزیره قشم مشاهده شده که بررسی های اولیه جدی بودن خطر را رد می کند.

«تاربال »ها میهمانان نامبارک سواحل قشم/خطر جدی وجود ندارد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، صادق رستمی شامگاه امروز در گفت و گو با در قشم، اظهار داشت: تاربال ها «Tarball» در نقاط محدودی از سواحل جزیره قشم مشاهده شده است.

وی با بیان اینکه تاربال ها در اثر آلودگی های نفتی ایجاد می شوند، افزود: سرمنشاء دقیق این آلودگی مشخص نیست اما ریختن مواد نفتی از سوی تاسیسات نفتی و یا تخلیه سوخت قاچاق به دریا از قوی ترین احتمالات موجود به شمار می رود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست قشم تصریح کرد: نمونه برداری از آب جهت تعیین میزان آلودگی در روز چهارشنبه همین هفته انجام شده است.

رستمی ادامه داد: بررسی های میدانی و تکرار نمونه برداری از صیدگاه دوحه قشم تا جزیره هنگام روز شنبه هفته آتی تکرار می شود.

وی اضافه کرد: اعلام نظر قطعی در خصوص میزان خطرات ناشی از این آلودگی برای آبزیان و انسان ها منوط به نتایج آزمایش ها است اما بررسی های اولیه جدی بودن خطرات را رد می کند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست قشم گفت: اغلب در سواحل شاهد پدیده تاربال ها هستیم و این بار میزان تجمع آنان قدری بیش از گذشته بوده که بخش عمده آن نیز تا کنون بواسطه شرایط جوی از بین رفته است.

 انتهای پیام/۸۸۰۵۰/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha