قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۷۵۲
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

توقف صدور پروانه فعالیت نشریات با توزیع کمتر از 50 نسخه در کردستان

معاون فرهنگی و رسانه ای استان کردستان از توقف صدور پروانه فعالیت نشریات با توزیع کمتر از 50 نسخه در استان خبر داد.

توقف صدور پروانه فعالیت نشریات با توزیع کمتر از 50 نسخه در کردستان

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، از سنندج، عبید رستمی عصر امروز در کارگروه رسانه استان کردستان اظهار کرد: در راستای بند 15 ماده 5 شیوه نامه همکاری با دفاتر سرپرستی و نمایندگی های رسانه و توزیع کاغذ برای تمامی روزنامه های کشور با قیمت و میزان مناسب و تخصیص بخشی از یارانه های سال 1398 مطبوعات، پروانه فعالیت نشریات سراسری و منطقه ای مشمول تغییراتی خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه این تغییرات براساس ابلاغ آیین نامه جدید مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری داخلی به ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های کشور انجام می گیرد، افزود: برهمین اساس اگر تعداد شمارگان روزنامه های سراسری و منطقه ای که در استان توزیع می شوند روزانه کمتر از 50 نسخه باشد از ابتدای مهرماه امسال نسبت به توقف صدور پروانه فعالیت دفتر سرپرستی اقدام می شود.

وی خاطرنشان کرد: براساس ابلاغ آیین نامه یاد شده پروانه های روزنامه های با شرایط فوق که دارای اعتبار هستند به حالت تعلیق در می آیند.

معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان با بیان اینکه نشریات محلی نیز باید دارای نظم انتشار باشند، افزود: تخصیص آگهی های دولتی به نشریاتی که نامنظم چاپ می شود، موجب بی عدالتی نسبت به نشریات منظم می شود.

رستمی عنوان کرد: از ابتدای شهریور ماه از ارسال و سفارش چاپ آگهی دولتی، ارگانی، دادگستری و ثبتی به نشریاتی که کمتر از ۵۰ درصد نظم در انتشار دارند، جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه نگاه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشریات حمایتی است، اضافه کرد: نشریات باید به دنبال تولید محتوا در راستای توسعه استان باشند و به رسالت اصلی خود عمل کنند.

وی همچنین خواستار ارجاع آگهی های دولتی دستگاه ها به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان شد و افزود: در راستای برقراری عدالت و حمایت از نشریات، ادارات و نهادهای دولتی از ارجاع آگهی های دولتی بدون هماهنگی با ارشاد پرهیز کنند.

انتهای پیام/2330/72

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha