قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۷۳۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پلیتیکو: اسرائیل دستگاه های جاسوسی در نزدیکی کاخ سفید کار گذاشته است

گزارش نشریه پلیتیکو آمریکا امروز (پنج شنبه) حاکی از آن است که یک گزارش امنیتی احتمال می دهد اسرائیل پشت نصب سیستم های جاسوسی از تلفن های همراه در داخل کاخ سفید و نیز در دیگر مناطق حساس پایتخت آمریکا در دو سال گذشته بوده باشد.

پلیتیکو: اسرائیل دستگاه های جاسوسی در نزدیکی کاخ سفید کار گذاشته است

این مجله به نقل از یک مقام سابق عالی رتبه آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، گزارش داد، برخلاف حوادث جاسوسی دیگر که در خاک آمریکا برملا می شوند دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دولت رژیم صهیونیستی را از این بابت توبیخ نکرده و به نظر می رسد این رویداد هیچ تبعاتی نداشته است.

طبق این گزارش، سیستم های جاسوسی نصب شده در نزدیکی کاخ سفید شبیه فرستنده های مخابراتی عادی تلفن های همراه بوده اند اما در واقعیت امر آنها دستگاه های جاسوسی و شنود بوده اند که اطلاعاتی از مالکان تلفن های همراه جمع آوری می کردند. علاوه بر دریافت محتواهای داخل تلفن های همراه این دستگاه ها تصاویر مکالمات و شنود آنها را نیز انجام می دادند.

یکی از مسؤولان سابق اشاره می کند که این سیستم ها ترجیحا با هدف جاسوسی از ترامپ و دستیاران ارشدش و نیز نزدیکانش کار گذاشته شده اند بدون اینکه تایید شود این تلاش اسرائیل در تحقق اهدافش به سرانجام رسیده است یا نه.

در پاسخ به این اخبار، مسؤولان وزارت امنیت داخلی آمریکا گفتند ادله ای درباره وجود این سیستم های جاسوسی در پایتخت را شناسایی کرده اند البته آنها را به طرف خاصی نسبت ندادند.

مسؤولان نتایج به دست آمده را با آژانس های متخصص فدرال تبادل کرده اند دفتر تحقیقات فدرال (اف بی آی) در کنار سازمان هایی که با آن در این باره کار کرده اند تصور می کند مزدوران اسرائیل عوامل کار گذاشتن این سیستم های جاسوسی هستند.

اما اسرائیل از زبان سفیرش در آمریکا این گزارش را انکار کرده و گفته است، این ها ادعاهایی بی اساس هستند و اسرائیل هیچ عملیات جاسوسی در آمریکا انجام نداده است.

انتهای پیام

منبع ایسنا
ثبت نظرات
captcha