قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۷۳۱
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

فرمانده قرارگاه اربعین عنوان کرد:

انتقاد از عدم استقرار استان های معین در قصرشیرین

کرمانشاه_فرمانده قرارگاه اربعین از عدم حضور و استقرار استان های معین در قصرشیرین برای اربعین انتقاد کرد.

انتقاد از عدم استقرار استان های معین در قصرشیرین

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، جعفر همتی امروز پنج شنبه در نشست ستاد اربعین که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، با انتقاد از عدم حضور استان های معین در قصرشیرین، اظهار داشت: استان های معین در بحث اربعین فقط ۳۰ درصد به وعده خود عمل کردند.

فرمانده قرارگاه اربعین افزود: هنوز هیچ خبری از شهرداری منطقه 13 تهران به عنوان معین نیست و لازم است این امر پیگیری شود که اگر استانی معین است با این کمبودها وقتی که باقی مانده تا اربعین چه کاری می تواند انجام دهد.

این مسئول بیان داشت: از شهرداری کرمانشاه نیز به شدت گله مند هستیم آنها فقط به صورت نمایشی در مرز خسروی حضور پیدا کردند ورفتند.

همتی گفت: فرصتی برای انجام کار باقی نمانده و هنوز دستگاه های ذیربط برای خدمات رسانی در قصرشیرین حاضر نشدند.

وی در خصوص روشنایی مسیر تردد زوار کربلا ابراز داشت: روشنایی پارکینگ ها و کمربندی تا پایان شهریور باید به نتیجه برسد و همچنین برق رسانی به موکب ها و خودپرداز ها را در اسرع وقت انجام شود.

فرمانده قرارگاه اربعین خاطرنشان کرد: باید تدابیری اندیشیده شود که از ۱۰ مهرماه تا ۵ آبان در مرکزیت پایانه خسروی قطعی برق نداشته باشیم چرا که قطع برق تنشی بزرگ در منطقه به وجود خواهد آورد.

این مسئول همچنین در خصوص تامین آب جهت زوار تأکید کرد و گفت: آبی که از خسروی به منظریه می رود کفایت نیروهای عراقی را هم نمی دهد لذا باید آب به اندازه ۳ تا ۴ هزار نفر با افزایش دبی آب آن منطقه تهیه کرد.

همتی عنوان کرد: یخچالهای برای سرد نگه داشتن آب معدنی مهیا شود و همچنین دستگاه آبی که روزانه می تواند ۳۰ هزار بطری آب تهیه کند آماده باشند و به چاه وصل شود.

وی خاطرنشان کرد: لوله کشی آب سرویس ها و پارکینگ ها هرچه سریعتر به نتیجه برسد و همچنین جهت آبرسانی سیار و ثابت به موکب ها برنامه ریزی لازم انجام شود.

فرمانده قرارگاه اربعین ادامه داد: باید در قصرشیرین حدود یک میلیون بطری آب معدنی به صورت دپو در دسترس باشد تا در صورت اضطرار مورد استفاده قرار بگیرد.

این مسئول نسبت به آماده سازی سایبان محوطه بعد از گیت های بازرسی تاکید داشت و گفت: جاده قصرشیرین به خسروی را نیز تا ۱۰ مهرماه باید آماده کنیم و همچنین آسفالت جاده ریخک که بسیار مهم و حیاتی است باید مهیا کنیم.

همتی ابراز داشت: نسبت به استقرار جایگاه ثابت بنزین در پایگاه پارکینگ عمار و همچنین یک جایگاه گازوئیل در پارکینگ مقداد و یک دستگاه سوخت رسان گازوئیل در صورت ضرورت داخل منظریه اقدام شود.

وی با بیان اینکه خدمات رسانی به زائرین از ۱۳ مهر ماه آغاز و تا ۳۰ مهر ماه ادامه خواهد داشت، گفت: از هم اکنون لازم است ۵۰۰ دستگاه اتوبوس برای برگشت زائرین آماده باشد و دفاتر اتوبوسرانی نیز در پایان مستقر شوند و همچنین برای برگشت حتما بلیط صادر شود.

همتی همچنین از هلال احمر خواست تا از ۵ مهر ماه حدود ۱۵ هزار اسکان را جهت زائرین آماده کند.

منبع مهر
ثبت نظرات
captcha