قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۷۲۴
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تجلیل از دانش آموز شطرنجباز گیلانی دارنده مدال طلای بلاروس

استان ها گیلان رشت دانش آموز گیلانی دارنده مدال طلا در مسابقه های شطرنج نونهالان بلاروس، امروز پنجشنبه در رشت تجلیل شد.

تجلیل از دانش آموز شطرنجباز گیلانی دارنده مدال طلای بلاروس

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین،  باراد یگانگی نونهال شطرنج باز گیلانی که توانست با غلبه بر حریفان خود، نشان طلای مسابقه های جهانی شطرنج نونهالان در بلاروس را کسب کند، امروز در مراسمی از سوی آموزش و پرورش گیلان در رشت تجلیل شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در این مراسم در سخنانی ضمن تبریک به این نونهال برای کسب مدال طلا و عنوان قهرمانی در مسابقه های شطرنج بلاروس خطاب به وی بیان داشت: شما با تلاش و پشتکار توانستید به این عنوان دست یابید که بسیار ارزشمند است.

نادر جهان آرای با تاکید بر لزوم تقویت ورزش های فکری و کم هزینه در مدارس اظهار داشت: شطرنج علاوه بر آن که در تقویت قوای ذهنی کودکان نقش مهمی دارد،  به عنوان سرگرمی مفید خانوادگی و دوستانه نیز به شمار می رود.

وی با اشاره به نقش ورزش در سلامت جسم و روان دانش آموزان  خاطر نشان کرد: فعالیت های ورزشی در رشته های مختلف در واحدهای آموزشی می تواند آینده ای با نشاط و همراه با سلامت اجتماعی و قهرمان پروری را موجب شود.

جهان آرای خاطر نشان کرد: با توجه به این که ورزش بر ایجاد نشاط ، بهداشت روان و سلامت جسمی افراد در رده های سنی مختلف تاثیر بسزایی دارد، ضروریست تا به این مهم بیش از پیش توجه شود. 

باراد یگانگی دانش آموز دوم ابتدایی گیلان تابستان امسال در مسابقه های فوق سریع تورنمنت جهانی شطرنج بلاروس در رده سنی زیر هشت سال  موفق شد مقام اول رقابت ها را کسب و مجوز حضور در مسابقه های جهانی یونان را کسب کرد.

تیم شطرنج نونهالان کشورمان با شش نماینده در این مسابقه ها حضور داشت که در میان آنها باراد یگانگی با مربیگری ارسلان زرین فام در رده سنی زیر هشت سال بهترین نتیجه را کسب کرد.

در این مسابقه ها، شرکت کنندگانی از روسیه، ازبکستان، قرقیزستان، بلاروس، ویتنام و … حضور داشتند که روسیه در مجموع امتیازات تیمی مقام اول را کسب کرد.

در سال تحصیلی گذشته، افزون بر ۳۹۱ هزار دانش آموز در استان گیلان تحصیل کردند.

۷۲۸۶/۲۰۰۷

منبع ایرنا
ثبت نظرات
captcha