قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۶۶۸
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

پژمان فر:

دستگاه دیپلماسی کشور واکنش فعالانه تری نسبت به موضوع مسلمانان کشمیر نشان دهد

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: گفتمان دینی ما بر موضوع دفاع از مظلومان و همچنین مسلمانان جهان تاکید دارد.

دستگاه دیپلماسی کشور واکنش فعالانه تری نسبت به موضوع مسلمانان کشمیر نشان دهد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، نصرالله پژمانفر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وخامت اوضاع در منطقه جامو و کشمیر گفت: موضوع کشمیر یک موضوع حقوق بشری و موضوع تضییع حقوق انسان ها است.

وی افزود: موضوع ضدحقوق بشری یک جهت است که ما باید در این موضوع ورود کنیم؛ جهت دیگر هم این است که آنها مسلمان هستند و گفتمان اسلامی اقتضاء این را دارد که از مسلمانان دفاع کنیم همانطور که پیامبر اکرم(ص) فرمودند: "هرکس فریاد کمک خواهی کسی را بشنود و به کمکش نشتابد، مسلمان نیست". حال با توجه به فرمایش پیامبر اکرم انسانیت و مسلمان بودن ما در گرو این موضوع است و باید به این موضوع ورود پیدا کنیم.

بیشتر بخوانید:

  • خویشتنداری و راه حل سیاسی تنها مسیر حل مشکلات منطقه کشمیر
  • مذاکره راه حل مناسب برای رفع مشکلات مسلمانان هند است

عضوکمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بارها در صحن علنی به موضوع کشمیر تذکر داده و پیگیری کرده ام، تاکید کرد: به نظر من ضعف دستگاه دیپلماسی باعث شده است که ایران  امروز به عنوان پرچم دار دفاع از ملت مظلوم کشمیر شناخته نمی شود، دستگاه دیپلماسی ما در سال های گذشته نیز واکنش درخوری نداشته است.

سکوت معنادار ائتلاف به ظاهر اسلامی در موضوع مسلمانان کشمیر

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سکوت مجامع مدعی حقوق بشر و کشورهای حوزه خلیج فارس و ائتلاف به ظاهر اسلامی در موضوع کشمیر، مطرح کرد: آنچه شاهد آن هستیم سکوت معنادار ائتلاف سعودی است که این روزها نیز از داخل دچار اختلافات شدیدی شده است ؛ امارات و کشورهای حوزه خلیج فارس که خود را دوست پاکستان می دانند در این قضیه سکوت کرده اند و نسبت به این قضیه طبیعتاً به دنبال منافع خودشان هستند.

امارات به خاطر سرمایه های کلان خود در هند؛ پاکستان را فراموش کرد

پژمانفر بابیان اینکه امارات به خاطر سرمایه های کلان خود در هند؛  پاکستان و دفاع از مسلمانان کشمیر را فراموش کرد، داد: منافع ما در جهت موضوع حمایت از مسلمانان است و همچنین گفتمان دینی ما نیز برآن تاکید دارد و باید این کار را انجام بدهیم و موضوع دفاع از مظلومان برای ما اهمیت جدی دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم بابیان اینکه مذاکره و گفت و گو در موضوع اختلافات هند و پاکستان و شرایط وخیم مسلمانان در کشمیر عقل موضوع  است، تاکید کرد: اگر از موضع میانجیگری جمهوری اسلام با پاکستان و دولت هند وارد مذاکره شویم، قطعا شرایط بهتر خواهد شد.
رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس تصریح کرد: اگر اقدامی از طرف وزارت امور خارجه و دستگاه دیپلماسی انجام نشود، موضوع را از طریق سوال از وزیر خارجه پیگیری خواهم کرد.

به گزارش خانه ملت؛ نیروهای امنیتی در کشمیر به کتک زدن و شکنجه مسلمانان در پی تصمیم دولت هند برای لغو خودمختاری منطقه، متهم شده اند.

کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل همچنین خواستار تشکیل کمیسیون تحقیق ( COI ) برای انجام تحقیقات جامع مستقل بین المللی درباره اتهامات نقض حقوق بشر در کشمیر شده است./

پایان پیام

منبع خانه ملت
ثبت نظرات
captcha