قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۶۶۷
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

اعزام 35 نانوا به عراق برای پخت نان در مراسم اربعین

رئیس اتحادیه نانوایان زنجان از اعزام 35 نانوا به عراق برای پخت نان در مراسم اربعین خبر داد و گفت: نانوایان 15 روز مانده به اربعین اعزام خواهند شد.

اعزام 35 نانوا به عراق برای پخت نان در مراسم اربعین

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، کمال الماسی امروز در زنجان اظهار کرد: امسال نیز مطابق سنوات گذشته بحث اعزام نانوایان به عراق برای پخت نان و خدمت رسانی به زائرین اربعین انجام خواهد شد.

رئیس اتحادیه نانوایان زنجان با اشاره به اینکه طبق هماهنگی امسال 35 نانوا به مراسم اربعین اعزام خواهند شد، تصریح کرد: همراه این نانوایان دو دستگاه نانوایی سیار نیز به عراق ارسال خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تمهیدات لازم برای ارسال تجهیزات مورد نیاز برای پخت نان اندیشیده شده است، اضافه کرد: این نانوایی به صورت مستمر و شبانه روزی فعالیت خواهد کرد تا کمبودی از لحاظ نان وجود نداشته باشد.

الماسی ادامه داد: با هماهنگی صورت گرفته با مسؤولان ذیربط اعزام نانوایان به عراق 15 روز قبل از مراسم اربعین حسینی انجام خواهد شد و تا چند روز پس از مراسم اربعین پخت نان ادامه خواهد داشت.

رئیس اتحادیه نانوایان زنجان در ادامه با اشاره به اینکه در ایام محرم نیز نانوایان مطابق شیفت خود فعالیت دارند و هیچگونه تعطیلی در این صنف نداشتیم، تصریح کرد: حتی در روز عاشورا نیز برای پخت نان مورد نیاز مردم و مسافران 200 واحد نانوایی که شیفت بودند اقدام به پخت کردند.

وی تصریح کرد: همچنین با کمک خیرین در ایام تاسوعا و عاشورا یک نانوایی سیار در محل امامزاده سید ابراهیم (ع) زنجان دایر شده و به صورت صلواتی پخت کرد.

الماسی در ادامه به بحث کیفیت نان پختی در زنجان اشاره کرد و گفت: نان زنجان از کیفیت بالایی در کل کشور برخوردار است و هر سال مطابق ارزیابی غله نان زنجان در رتبه های نخست به لحاظ کیفی قرار می گیرد.

رئیس اتحادیه نانوایان زنجان همچنین درباره تعداد نانوایی های فعال در زنجان نیز گفت: تعداد واحدهای نانوایی فعال در شهرستان زنجان 850 باب است.

وی تصریح کرد: تعداد نانوایی های فعال در شهرستان نسبت به جمعیت بالاست از همین رو مجوز نانوایی جدید در زنجان صادر نمی شود.

الماسی افزود: براساس آخرین دستورالعمل ارسالی از وزارت صنعت، معدن و تجارت به دلیل اشباع شهر از نانوایی و عدم رعایت حدود صنفی، مجوز نانوایی جدید در زنجان صادر نمی شود. 

انتهای پیام/۷۳۰۰۵/ق30

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha