قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۶۶۵
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

ترامپ اعمال تعرفه بر بخشی از واردات کالاهای چینی را 2 هفته به تعویق انداخت

رئیس جمهور آمریکا می گوید بخاطر نزدیک بودن هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین، اعمال تعرفه بر بخشی از کالاهای چینی را از اول اکتبر به 15 اکتبر موکول کرده است.

ترامپ اعمال تعرفه بر بخشی از واردات کالاهای چینی را 2 هفته به تعویق انداخت

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، در شرایطی که جنگ تعرفه ای بین آمریکا و چین همچنان یکی از موضوعات مورد توجه محافل رسانه ای جهان است، رئیس جمهور آمریکا می گوید که برای نشان دادن حسن نیت، اعمال تعرفه بر 250 میلیارد دلار کالای وارداتی از چین را دو هفته به تعویق انداخته است.

دونالد ترامپ، بامداد پنج شنبه به وقت تهران در صفحه خود در توئیتر نوشت: «به درخواست "لیو هی"، معاون نخست وزیر چین و نظر به این واقعیت که جمهوری خلق چین در تاریخ اول اکتیر هفتادمین سالگرد تاسیس خود را جشن می گیرد، ما توافق کرده ایم که برای نشان دادن حسن نیت اعمال تعرفه 25 تا 30 درصدی بر 250 میلیارد دلار کالا را از اول اکتبر، به 15 اکتبر موکول کنیم.»

ترامپ همواره چین را متهم کرده که توازن تجاری بین دو کشور را به نفع خود بر هم زده و از روسای جمهور سابق آمریکا نیز بخاطر دادن چنین اجازه ای به پکن انتقاد کرده است. وی اول شهریور ماه نیز به بنگاه های اقتصادی آمریکا هشدار داد که چین را ترک کنند و به آمریکا بازگردند.

چین هم در این جنگ تعرفه ای بیکار ننشسته و متقابلا تعرفه هایی بر واردات کالا از آمریکا وضع کرده است، بخصوص بر کالاهایی که محصول آن دسته از ایالت های آمریکا هستند که پایگاه رای دونالد ترامپ محسوب می شوند. چینی ها از جمله بر نفت خام وارداتی از آمریکا نیز تعرفه 5 درصدی اعمال کرده اند.

پکن رفتار واشنگتن را در جنگ تعرفه ای به قلدری تعبیر کرده و از آن به شدت انتقاد کرده است.

سیاست آمریکا مبنی بر محدودسازی چین به عنوان یک رقیب جهانی اگرچه در دوران روسای پیشین جمهوری آمریکا نیز سابقه داشت اما در دوران ریاست جمهوری ترامپ، ابعاد جدی تری به خود گرفته است.

انتهای پیام/

 

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha