قیمت طلا، سکه و ارز قیمت روز خودرو پایگاه خبری محیط زیست ایران
پیش خوان روزنامه ها
محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 2 محل تبلیغات شما اینجاست 4 نیرو نیوز مدارا
کد خبر : ۷۴۴۶۶۰
زمان انتشار :
facebook telegram twitter google+ cloob Yahoo print

تولیدکنندگان از تمام ظرفیت خود استفاده نمی کنند/ دولت اجازه واردات دهد

رئیس اتحادیه لوازم خانگی و موبایل سمنان گفت: تولیدکنندگان از تمام ظرفیت خود استفاده نمی کنند و دولت باید در سطح محدودی اجازه واردات برخی از کالاها را صادر کند.

تولیدکنندگان از تمام ظرفیت خود استفاده نمی کنند/ دولت اجازه واردات دهد

به گزارش پایگاه خبری اتحاد آنلاین، علی اکبر صیادجو استان سمنان در تشریح وضع بازار اظهار کرد: روند افزایش قیمت ها در بازار لوازم خانگی همچنان ادامه دارد؛ ولی شیب آن در روزهای اخیر کند شده است.

وی ادامه داد: قدرت خرید مردم و خود بازار کشش افزایش قیمت ها را ندارد؛ کمبود توزیع توسط شرکت های تولیدکننده هم ادامه دارد ولی وضع نسبت به ماه گذشته مقداری بهتر شده است.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی و موبایل سمنان با تأکید بر اینکه هنوز عرضه و تقاضا با هم همخوانی ندارد، تصریح کرد: تولیدکنندگان و شرکت ها در توزیع محدود کالا در بازار دلایل خاص خود را دارند و از کمبود مواد اولیه و قطعه می نالند. هر کدام از تولیدکنندگان کالای صنعتی مثل خودرو در تولید کالا، قطعات زیادی نیاز دارند و تأمین این قطعه ها در شرایط فعلی تحریمی خیلی ساده نیست.

صیادجو با اشاره به اینکه تولیدکنندگان از کمبود نقدینگی هم می نالند، اضافه کرد: قیمت همه کالاها تا سقف 3.5 برابر افزایش پیدا کرده است و کارخانه ها، این نقدینگی را برای پشتیبانی تولید در اختیار ندارند.

وی بیان کرد: نمی توان پنداشت که تولیدکنندگان گاهی به طور عمدی به خاطر تشنه نگه داشتن بازار، از توزیع کالا خودداری می کنند؛ شرایط آنها هم سخت شده است.

تمایل به فروش تلفن همراه

رئیس اتحادیه لوازم خانگی و موبایل سمنان در تشریح وضع بازار موبایل، با تأکید بر اینکه عرضه طی روزهای اخیر بیشتر شده است، اضافه کرد: دارندگان گوشی های تلفن همراه علاقه مند به فروش گوشی های خود هستند و علت آن هم به کاهش نرخ ارز برمی گردد؛ چون شرایط سیاسی مقداری تثبیت شده است.

صیادجو با اشاره به کاهش چشمگیر نرخ دلار به عنوان عامل افزایش تمایل دارندگان موبایل و فروشندگان به فروش تلفن همراه تصریح کرد: افزایش قیمت ها را در بخش صوتی و تصویری هم شاهد هستیم.

وی با تأکید بر اینکه اگر روند کاهش نرخ ارز همچنان ادامه پیدا کند دور از انتظار نیست که قیمت لوازم صوتی و تصویری هم در ماه های آینده کاهش یابد، تصریح کرد: امروز بحث اصلی بر سر توازن بازار است؛ متأسفانه دولت سال گذشته واردات یک هزار و ۴۰۰ قلم کالا را ممنوع اعلام کرد که لوازم صوتی و تصویری هم در این لیست بود.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی و موبایل سمنان ادامه داد: اگر در این شرایط بحرانی، دولت واردات بخشی از کالاها را مجاز سازد، هشداری برای تولیدکنندگان می شود تا با تمام ظرفیت وارد بازار شوند.

صیادجو با اشاره به اینکه تولیدکنندگان هنوز تمام قد وارد بازار نشده اند، تصریح کرد: تولیدکنندگان از تمام ظرفیت خود استفاده نمی کنند و عامل آن هم، افق و چشم انداز بازار است؛ دولت باید در سطح محدودی اجازه دهد تا برخی از کالاها وارد شود.

وی با بیان اینکه اگر دولت اجازه واردات تعداد محدودی خودرو را بدهد، بازار خودرو هم تعادلش را به دست می آورد، اضافه کرد: قیمت ها به قیمت واقعی نزدیک می شود و در لوازم خانگی هم این موضوع وجود دارد و تأثیرگذار خواهد بود.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی و موبایل سمنان گفت: اگر سیاست تعادل و آرامش خود را به دست آورد، قطعاً اقتصاد هم آرامش خود را به دست می آورد و شاهد متعادل شدن قیمت ها در آینده خواهیم بود.

صیادجو اظهار کرد: به مردم توصیه می کنم اگر در حال حاضر خرید ضروری ندارند، برای چند روز آینده قیمت ها از آرامش نسبی برخوردار می شود و آن موقع خرید کنند.

انتهای پیام/۷۵۰۳۵/م/

منبع فارس
ثبت نظرات
captcha